Czwarta Kolbudzka Próbna Matura z "Matmy" za nami!

W środę 25 marca 2020 r. zaplanowaliśmy naszą kolejną próbną maturę - tym razem w wersji on-line. Kiedy o godzinie 15 zakończyliśmy nasze wydarzenie i spojrzeliśmy na statystyki - poczuliśmy ogromną radość i ulgę. Jednak się udało! Spłynęło do nas 249 ankiet - rozwiązań zadań zamkniętych. W omówieniu - podczas naszej drugiej transmisji na żywo - brało udział nawet ponad 130 osób jednocześnie! Kiedy podejmowaliśmy decyzję o uruchomieniu tej matury w wersji on-line naprawdę nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy zaproponować możliwość sprawdzenia swej wiedzy tylu osobom. Dziękujemy taż bardzo wszystkim za udział, zainteresowanie i miłe słowa, które do nas spływają!

Ankietę z zadaniami udostępniliśmy kilkanaście minut po godzinie 10.00 i wtedy nasi dzielni (przyszli) Maturzyści mogli się z zestawem zmierzyć. Zadania zamknięte ocenione były od razu po zakończeniu - informacja dotarła do wszystkich w e-mailu zwrotnym - z kolei rozwiązania zadań otwartych każdy mógł ocenić sam. Taka samodzielna ocena była możliwa podczas naszego drugiego spotkania, do którego doszło o godzinie 13.30. Podczas omawiania zadań matematyk dr hab. Jacek Gulgowski pokazał nie tylko poprawne rozwiązania, ale również opowiedział o tym jak takie zadania punktować, w sytuacji gdy rozwiązanie jest niepełne. Koncentrowaliśmy się oczywiście przede wszystkim na zadaniach otwartych - ale odpowiadaliśmy na bieżąco na wszelkie pytania, dotyczące spraw merytorycznych, które kierowaliście do nas na czacie. Mamy nadzieję, że udało się rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości i prezentowane zadania nie stanowią już żadnego problemu :) Kiedy popatrzyliśmy na wyniki części zamkniętej - które spłynęły do nas w wysłanych ankietach - to widzimy, że średnia punktacja wśród wszystkich 249 ankiet wynosiła 19,49 punktów na 25, które można było zdobyć w części zamkniętej - co dane średni wynik z tej części równy 77,96% możliwych do zdobycia punktów. Przy takiej średniej już na podstawie samej części zamkniętej można spokojnie zdać maturę! Ale przy takiej liczbie punktów, po dodaniu punktów zdobytych w części otwartej można sięgnąć całkiem niezłych wyników! Gratulujemy!

Dziękujemy bardzo, że byliście z nami i cieszymy się, że mogliśmy pomóc Wam w przygotowaniach do matury!

Dziękujemy również Gminie Kolbudy za udzielone wsparcie – to już po raz czwarty mieliśmy okazję wspólnie organizować maturę próbną z matematyki. Planujemy kolejną edycję za rok!

Jednak w środę rano stres okazał się większy niż się spodziewaliśmy… Wiadomo - kiedy robi się coś po raz pierwszy, to należy być przygotowanym na różne niespodzianki - problem z nimi jest jednak taki, że niespodzianki - z definicji! - są NIESPODZIEWANE :) I ta niespodziewaność nas dopadła podczas naszej pierwszej transmisji. Wszystko co było zaplanowane, przetestowane, poustawiane wiele wiele razy sypnęło się z powodu... problemów z łączem internetowym. Na pewno nauczyliśmy się, że coś na czym powinniśmy - zgodnie z deklaracją operatora - polegać bez żadnych wątpliwości - może nas jednak zawieść. Za to nasze rozwiązanie "awaryjne" sprawdziło się (podczas drugiej transmisji) na medal! Pewnie marnym pocieszeniem jest to, że nie tylko nas dotykają problemy techniczne - które tego samego dnia wymęczyły również dzienniki elektroniczne Librusa czy platformę Netflixa - ale jednak dobrze jest mieć świadomość, że nie byliśmy jedyni :)

W każdym razie - za problemy ze startem przepraszamy - a za to, że z nami byliście do samego końca dziękujemy! Z niecierpliwością oczekujemy na spotkania z Wami w przyszłości - zarówno on-line jak i w realu!  


Trzecia Kolbudzka Próbna Matura z "Matmy"

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Gminy Kolbudy kilkunastu maturzystów - miało okazję spróbować swoich sił w starciu z podstawową maturą z matematyki. Pogoda nam sprzyjała - chwilowo możemy zapomnieć o wiośnie - a i o czas na naukę jakby nieco łatwiej... Kiedy nauczyciele strajkując walczą o swoje prawa, oraz o lepszą przyszłość polskiej oświaty - uczniowie zaczynają za zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy tęsknić - i nagle rozwiązanie zestawu zadań z matmy może okazać się całkiem interesującym sposobem na piątkowe popołudnie 

Próbną maturę z matematyki Magnesium wraz z Gminą Kolbudy - zorganizowało już po raz trzeci. Jak zwykle zaproponowaliśmy autorski zestaw zadań przygotowany przez pracowników wyższych uczelni i nauczycieli współpracujących z OKE - a więc osoby z poważnym doświadczeniem w tym zakresie. Na napisanie testu zaplanowaliśmy regulaminowe 170 minut - a po zakończeniu rozwiązywania arkuszy - zadania zostały omówione przez dra Jacka Gulgowskiego. Podane zostały prawidłowe rozwiązania z komentarzem oraz informacją o sposobie punktowania zadań przez egzaminatorów. Każdy z piszących miał możliwość wykonania samooceny swoich rozwiązań - w ten sposób można jeszcze raz - na finiszu przygotowań do matury - oszacować stopień zżycia się z tematyką egzaminu maturalnego.

Piszący ocenili egzamin jako interesujący - a poziom trudności na "w sam raz" :) - co potwierdziły wyniki: egzaminowani uzyskali średnio 64% punktów.


Druga Kolbudzka Próbna Matura z "Matmy"

To był niesamowity wieczór! Tegoroczni i przyszli maturzyści wzięli udział w zorganizowanej przez Magnesium i Gminę Kolbudy – Drugiej Kolbudzkiej Próbnej Maturze z „Matmy”. Dokładnie w tym samym czasie w Magnesium mieliśmy okazję przenieść się do świata księżniczek i zamków oglądając "Opowieści z kredensu" Teatru pięć i pół.

Dziękujemy panu dr Jackowi Gulgowskiego– za przygotowanie naprawdę dobrych arkuszy, przeprowadzenie tego wydarzenia, jasne i przystępne omówienie zadań. Mam nadzieję, że to doświadczenie pomoże jego uczestnikom w jeszcze lepszym przygotowaniu się do tego ważnego egzaminu!

Drodzy maturzyści – wszystkiego najlepszego na maturze!!! Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!


Pierwsza Kolbudzka Próbna Matura z "Matmy"

Pierwsza Kolbudzka Próbna Matura z "Matmy" już za nami! Wspólny projekt Magnesium i Gminy Kolbudy wzbudził niemałe zainteresowanie tegorocznych (a nawet przyszłorocznych) maturzystów.
Piszący mieli do dyspozycji 170 minut pracy. Po tym czasie cały zestaw zadań został szczegółowo omowiony przez pana dra Jacka Gulgowskiego z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.
Średni wynik naszej próbnej matury to aż 72% ! Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na nadchodzącym Wielkim Finale!