Zaplanuj Piątki z Magnesium!

A może by tak w piątkowy wieczór spędzić czas w miłym towarzystwie, przy kawie, świecach a przy okazji nauczyć się czegoś nowego? 

Dodatkowo wrócić do domu z pięknymi ekologicznymi kosmetykami, czy ozdobami na święta wielkanocne? 

A może chcesz wybrać się z nami w kulinarną podróż po Gruzji albo zmienić swój śniadaniowy styl na wiosnę ?

Spędź z nami piątkowy wieczór! Do wyboru jeden lub kilka z naszych wiosennych warsztatów.

prev next

17 kwietnia

Warsztaty makijażowe

Wiosenny makijaż tylko w Magnesium! :) Czy w najbliższym czasie zbliża się jakaś okazja na którą chcesz wykonać makijaż sama jak profesjonalista? Może potrzebujesz odmiany na wiosnę? A może twoja córka zaczyna eksperymentować z makijażem i a warsztaty mogły byście wybrać się razem? Podczas naszych warsztatów, przy wsparciu prowadzącej, uczestniczki samodzielnie wykonują makijaż dzienny, który następnie przekształcają w makijaż wieczorowy. Prowadząca warsztaty pomoże, doradzi i wesprze w wykonywaniu makijażu według indywidualnych potrzeb. Podczas zajęć uczestniczki mają zapewniony dostęp do kosmetyków i akcesoriów niezbędnych do wykonania makijażu. Można również przynieść posiadane kosmetyki do makijażu w celu skonsultowania sposobu ich używania.
Grupa będzie bardzo kameralna - tylko cztery osoby! W trakcie warsztatów będzie czas na pogawędki, pyszną kawę i miło spędzony wieczór!

Warsztaty poprowadzi p. Joanna Piłat

Zapraszamy, z Gdańska obwodnicą jest do nas naprawdę blisko.
Kiedy :17 kwiecień 2020 r. 18:15 – 20:30
Gdzie : Magnesium ul. Przedszkolna 42, Kolbudy
Cena: 150 zł
Zapisy przyjmujemy mailowo, telefonicznie lub przez facebooka. Gwarancją rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki wysokości 40 zł. Warsztaty odbędą się w momencie zebrania się odpowiedniej grupy.

17 kwiecień

Eko woreczki na owoce i warzywa

Eko woreczki na warzywa, owoce czy pieczywo to alternatywa dla coraz bardziej kontrowersyjnych plastikowych siatek. Z troski o środowisko naturalne i z pogłębiającej się świadomości ekologicznej powstał pomysł na woreczki wielokrotnego użycia. Czas na drobne działania na rzecz naszej planety! Czas na zero waste!
Zapraszamy na warsztat, na którym nauczymy się podstaw szycia i spędzimy czas w miłym gronie.
Zapewniamy różnorodne tkaniny pochodzące z recyklingu ♥ :)

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Lewandowska

Zapraszamy, z Gdańska obwodnicą jest do nas naprawdę blisko.
Kiedy : 17 kwiecień 2020 r. 18:15 – 20:00
Gdzie : Magnesium ul. Przedszkolna 42, Kolbudy
Cena: 110 zł
Zapisy przyjmujemy mailowo, telefonicznie lub przez facebooka. Gwarancją rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki wysokości 40 zł. Warsztaty odbędą się w momencie zebrania się odpowiedniej grupy.

24 kwiecień

Kuchnia wegańska

Kuchnia roślinna? Smacznie i zdrowo? Przyjdź i zobacz jakie to proste! Kuchnia pełna świeżych warzyw, owoców, aromatycznych ziół, orzechów, i różnego rodzaju kasz.

Powoli zbliża się wiosna, to idealny czas na zmiany w naszej kuchni a warsztaty u Pani Asi wprowadzą do niej wiele nowych smaków i lekkości idealnie na rosnącą za oknem temperaturę i pojawiające się na targu nowalijki. Szkoda by było nie wykorzystać ich potencjału wspólnie z przyjaciółmi.

Decydując się na dietę roślinną musimy pamiętać o prawidłowym komponowaniu naszych posiłków, które powinny zawierać wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Co i jak ze sobą połączyć, aby było kolorowo, pełnowartościowo i smacznie? Tak aby posiłek zapewniał sytość i dawał energię na cały dzień?
Przygotujemy wiele półproduktów na bazie których uczestnicy warsztatów będą komponować swoje własne pełnowartościowe danie, które zaspokoi zapotrzebowanie na pełną gamę makroskładników: węglowodany, białko i tłuszcz. Kolorowe, zdrowe, pyszne i łatwe w przygotowaniu. :)
Przygotujemy między innymi hummus z pieczonych buraków, tofu w sosie teriyaki czy ekspresową granolę z patelni - czyli pomysł na zdrowe, pożywne i szybkie śniadanie. Świetna alternatywa dla zdrowego dodatku do posiłku bądź deseru :)
Pani Asia na co dzień studiuję dietetykę i pracuje w wegańskim lokalu - Avocado Spot. Od 6 lat jest weganką. Tworząc przepisy stara się przedstawiać bogactwo, różnorodność oraz walory smakowe kuchni roślinnej. Z radością przekraczając próg kuchni myśli o zrównoważonej, bogatej odżywczo diecie, w której przelewa się kreatywność, improwizacja i ogrom możliwości.

Zapraszamy z przyjaciółmi na piątki z Magnensium!

Z Gdańska obwodnicą jest do nas naprawdę blisko.
Kiedy : 24 kwiecień 2020 r. 18:15 – 21:00
Gdzie : Magnesium ul. Przedszkolna 42, Kolbudy
Cena: 110 zł
Zapisy przyjmujemy mailowo, telefonicznie lub przez facebooka. Gwarancją rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki wysokości 40 zł. Warsztaty odbędą się w momencie zebrania się odpowiedniej grupy.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur pharetra dapibus pharetra. Donec interdum eros eu turpis pharetra et hendrerit est ornare. Etiam eu nulla sapien. Nullam ultricies posuere nunc, eget mollis nulla malesuada quis.


Poprzednio zrealizowane 2019/2020


Kuchnia Gruzińska

Pierwszy tydzień marca w Magnesium tuż przed dniem kobiet zakończyliśmy w gruzińskim duchu. Uczestniczki warsztatów kuchni gruzińskiej pod czujnym okiem mistrza Pawła Filipiaka zgłębiały tajniki kuchni gruzińskiej.

Przy pysznej kawie i ciastku zostaliśmy wprowadzeni w tajniki kultury gotowania w Gruzji, żeby zaraz przystąpić do działania! Paweł Filipiak jest miłośnikiem kuchni gruzińskiej, w najbliższych planach wybiera się tam po raz czwarty aby gotować z lokalnymi mieszkańcami, smakować, poznawać obyczaje i przywieźć nam na kolejne warsztaty szczyptę lokalnych kulinarnych trików, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Wspólnie przygotowaliśmy takie dania jak chinkali, które zjada się w szczególny sposób ;) Chaczapuri to z kolei zapiekany placek pełny różnorodnych serów, które łączą się w absolutnie niepowtarzalny smak. Gruzja to również ciekawe sałatki i inne przysmaki, które poznaliśmy na warsztatach. 

To był wspaniale spędzony czas, wyszłyśmy z nich zadowolone, z głową pełną nowych przepisów i brzuszkami pełnymi gruzińskich dobroci. 

Było aromatycznie, pachnąco i smacznie :)

Słowiańskie Lalki Motanki

29 listopada spotkałyśmy się w kobiecym gronie na warsztatach poświęconych tworzeniu słowiańskich lalek obrzędowych. Motanki bo o nich mowa powstawały w określonej intencji a tworzeniu ich zazwyczaj towarzyszyła radość. 

Tak było i u nas. Panie z kolorowych tkanin, wełenek, koronek, wstążeczek stworzyły swoje Żadanice, Motanki i Karmicielki. Magicznym lalkom powierzyłyśmy nasze sekrety a przy okazji stworzyłyśmy sympatyczne i urocze postacie.