Teatr

Zapraszamy na zajęcia teatralne dla uczniów szkół podstawowych, które prowadzi pani Anita Wawryk. Proponuje zajęcia teatralne dla dzieci:  

  • zabawę słowem, ruchem, dźwiękiem, rekwizytami;
  • czytanie i wymyślanie (chętniej czegoś niż komuś);
  • tworzenie etiud teatralnych;
  • budowanie zespołu do zadań specjalnych!

Po co? Aby spędzić czas w dobrym towarzystwie i przekonać się – jak wiele można stworzyć siłą zsumowanych pomysłów i zdolności.

Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu.

W poprzednich latach było tak:


Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 9-12 lat pod hasłem "młody artysta" prowadzi pani Benita Hanć. Na zajęciach będziemy zgłębiać tajniki malowania martwej natury i kopiowania dzieł sławnych mistrzów. To świetnie ćwiczenia na rozwijanie wrażliwości na barwy, kształty i różnorodne triki artystyczne. Poznamy ponadto podstawy rysunku postaci i bryły. Będziemy pracować w różnorodnych technikach plastycznych, rozwijając spostrzegawczość, samodzielność oraz kreatywność. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.

W poprzednich latach było tak:


Eksperyment z chemii i fizyki

Zajęcia eksperymentalne z chemii i fizyki dla najmłodszych przeznaczone są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-12 lat. Spora część osób, które uczyły się chemii i fizyki w szkole nie ma o tych przedmiotach zbyt dobrego zdania... Dzieci jednak patrzą na to zupełnie inaczej - one wiedzą, że chemię i fizykę można pokochać miłością od pierwszego... eksperymentu. Zapraszamy na zajęcia podczas których to dzieci będą przygotowywać i przeprowadzać eksperymenty - to dzieci będą wyciągać z nich wnioski. Panie Ewelina Łęgowska , Marta Gulgowska oraz Karolina Rok-Serkowska - prowadzący te zajęcia - chcą słuchaczom, zarówno najmłodszym jak i tym starszym, przekazać wiedzę chemiczną i fizyczną w sposób przystępny, czasem wręcz przez zabawę. Ich celem jest rozbudzenie ciekawości, wspomaganie samodzielnej pracy "młodych eksperymentatorów" oraz inspirowanie na przyszłość. Zajęcia będą oparte na aktywizujących metodach nauczania, czyli unikamy kredy, tablicy i podręczników, a skupiamy się na angażowaniu uczestników i samego prowadzącego! 

Zajęcia eksperymentalne dla młodszych dzieci trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia dla starszej grupy (powyżej 9 lat) odbywają się raz w miesiącu i trwają kilka godzin.

W poprzednich latach było tak:


Rękodzieło - robótki ręczne

Warsztaty rękodzielnicze "Robótki ręczne" to cykl spotkań podczas których dzieci opanują podstawy szycia i szydełkowania. Uczyć się będą podstawowych ściegów krawieckich, wykroju, pracy z szablonem, przyszywania guzików, wszywania zamka. Stworzą eko torbę, piórnik albo kosmetyczkę, worek/plecak, świąteczną skarpetę i zabawkę (królika albo lalkę Tildę)

Oprócz szycia będą uczyć się prostego szydełkowania i dziergania. W tej technice stworzą koszyk organizer, brelok do kluczy lub pompon, szal ocieplaczek.

Zajęcia prowadzi pani Małgorzata Lewandowska. Odbywać się będą w piątki w godz. od 16.00 - 17.00.


Grupa wokalna - gospel

Grupa wokalna dla dorosłych. Podstawowym celem zajęć jest wspólne "wyżycie się" wokalne a przy okazji spędzenie czasu w dobrym towarzystwie. Najbliżej nam do muzyki gospel... Pamiętajmy, że "śpiewać każdy może"!

Zajęcia trwają godzinę (60 minut) i odbywają się raz w tygodniu.