Teatr

Zapraszamy na zajęcia teatralne dla uczniów szkół podstawowych, które prowadzi pani Anita Wawryk. Proponuje zajęcia teatralne dla dzieci:  

  • zabawę słowem, ruchem, dźwiękiem, rekwizytami;
  • czytanie i wymyślanie (chętniej czegoś niż komuś);
  • tworzenie etiud teatralnych;
  • budowanie zespołu do zadań specjalnych!

Po co? Aby spędzić czas w dobrym towarzystwie i przekonać się – jak wiele można stworzyć siłą zsumowanych pomysłów i zdolności.

Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu.

W poprzednich latach było tak:


Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 9-12 lat pod hasłem "młody artysta" prowadzi pani Benita Hanć. Na zajęciach będziemy zgłębiać tajniki malowania martwej natury i kopiowania dzieł sławnych mistrzów. To świetnie ćwiczenia na rozwijanie wrażliwości na barwy, kształty i różnorodne triki artystyczne. Poznamy ponadto podstawy rysunku postaci i bryły. Będziemy pracować w różnorodnych technikach plastycznych, rozwijając spostrzegawczość, samodzielność oraz kreatywność. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.

W poprzednich latach było tak:


Eksperyment z chemii i fizyki

Zajęcia eksperymentalne z chemii i fizyki dla najmłodszych przeznaczone są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-12 lat. Spora część osób, które uczyły się chemii i fizyki w szkole nie ma o tych przedmiotach zbyt dobrego zdania... Dzieci jednak patrzą na to zupełnie inaczej - one wiedzą, że chemię i fizykę można pokochać miłością od pierwszego... eksperymentu. Zapraszamy na zajęcia podczas których to dzieci będą przygotowywać i przeprowadzać eksperymenty - to dzieci będą wyciągać z nich wnioski. Panie Ewelina Łęgowska , Marta Gulgowska oraz Karolina Rok-Serkowska - prowadzący te zajęcia - chcą słuchaczom, zarówno najmłodszym jak i tym starszym, przekazać wiedzę chemiczną i fizyczną w sposób przystępny, czasem wręcz przez zabawę. Ich celem jest rozbudzenie ciekawości, wspomaganie samodzielnej pracy "młodych eksperymentatorów" oraz inspirowanie na przyszłość. Zajęcia będą oparte na aktywizujących metodach nauczania, czyli unikamy kredy, tablicy i podręczników, a skupiamy się na angażowaniu uczestników i samego prowadzącego! 

Zajęcia eksperymentalne dla młodszych dzieci trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia dla starszej grupy (powyżej 9 lat) odbywają się raz w miesiącu i trwają kilka godzin.

W poprzednich latach było tak:


Kuchnia pełna doświadczeń

Kuchnia pełna doświadczeń to niezwykła propozycja dla tych wszystkich, którzy lubią poszaleć w kuchni - a przy okazji przygotować coś do jedzenia! W trakcie zajęć dzieci uczą się podstawowych czynności wykonywanych podczas przygotowywania posiłków - na przykład takich jak obieranie, krojenie, gotowanie, duszenie czy smażenie - ucząc się przy tym samodzielności i odpowiedzialności. Ponadto otrzymują informacje dotyczące zdrowego odżywiania, pracy z przepisami kulinarnymi (w tym proporcjonalnego odmierzania składników) - ale poznają też rolę niezbędnej w kuchni improwizacji!

Wspólne przygotowywanie posiłków jest doskonałą okazją do zapoznania się z przeróżnymi procesami chemicznymi i fizycznymi. Możemy zaobserwować i omówić zmiany stanu skupienia ciał, procesy rozpuszczania i krystalizacji ale również wiele reakcji chemicznych.

Marta Gulgowska nauczy dzieci samodzielnie przygotowywać kilka posiłków - a wszystkie czynności i informacje dostosowane są do wieku uczestników. Zapraszamy dzieci w wieku powyżej 10 lat. 

Spotkania w kuchni pełnej doświadczeń odbywają się raz w miesiącu i trwają kilka godzin.

W poprzednich latach było tak:


Zajęcia wokalne dla dzieci

Uwaga! Uwaga! Rozpoczynamy nabór do dziecięcej grupy wokalnej!

Twoje dziecko lubi śpiewać? Tańczyć? A może gra już na jakimś instrumencie?

Chcesz by rozwijało swoje talenty? Przy okazji wyśmienitej zabawy poprawiło emisję głosu, pozbyło się strachu przed publicznymi wystąpieniami, nawiązało nowe przyjaźnie, poprawiło sprawność ruchową oraz koordynację? A przy okazji poprawiło znajomość języka angielskiego?

Przyjdź z dzieckiem do Magnesium w sobotę 12 stycznia 2019 r. na godzinę 11:00.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat.

Zajęcia rozpoczną się w styczniu 2019 i odbywać się będą raz w tygodniu przez jedną godzinę zegarową. Efekty pracy zaprezentowane zostaną podczas oficjalnego przedstawienia koncertu pod tytułem „Muzyczna wyprawa przez świat”, który odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

Cykl zajęć zakończy się przedstawieniem – w czerwcu 2019 r.

Zajęcia prowadzi pani Aleksandra Gurdak Tan Maia

Cena cyklu zajęć od stycznia do czerwca - 500 zł (możliwa płatność w dwóch ratach po 250 zł).


Grupa wokalna - gospel

Grupa wokalna dla dorosłych. Podstawowym celem zajęć jest wspólne "wyżycie się" wokalne a przy okazji spędzenie czasu w dobrym towarzystwie. Najbliżej nam do muzyki gospel... Pamiętajmy, że "śpiewać każdy może"!

Zajęcia prowadzi pani Aleksandra Gurdak Tan Maia. Trwają one godzinę (60 minut) i odbywają się raz w tygodniu.