logo_nakole

ENGLISH&SCIENCE OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 8-16 LAT JANTAR 2024

3600 zł

eNGLISH&SCIENCE

06 – 15.07. 2024 r JANTAR O.W. “WIKING”

Transport: dojazd własny

Na tym obozie samodzielnie eksperymentować w fizycznym i chemicznym (terenowo – polowym) laboratorium! Towarzyszyć nam w tym będą trójmiejscy naukowcy i popularyzatorzy nauk ścisłych. Będziemy korzystać z  prawdziwego laboratoryjnego sprzętu i odczynników. Przeprowadzimy samodzielnie zjawiskowe, kolorowe a może nawet wybuchowe (spokojnie – bezpieczne 🙂 ) reakcje chemiczne. Posłuchamy ciekawych wykładów o kosmosie, pójdziemy w teren z biologiem żeby obserwować wspaniałą okoliczną przyrodę. Nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew, krzewów, bylin a może uda nam się zaobserwować ślady bytujących w okolicy zwierząt? 

Część zajęć przyrodniczych na pewno rozegra się na okolicznej plaży. Morska bryza będzie nam towarzyszyć przez cały obóz.

Codziennie będziemy poznawać nowe angielskie słówka i wyrażenia. Gry, zabawy, quizy wspólnie z obozowymi koleżankami i kolegami oraz ze stale obecnym lektorem języka angielskiego. Nabierzemy pewności siebie w atmosferze wsparcia, bez napięć i stresów. Zdobyte w tej formie wiedza i umiejętności pozostają z nami na dłużej.

Będziemy mogli porozmawiać z naukowcami z trójmiejskich uczelni wyższych, a także z nauczycielami – specjalistami od przyrody, matematyki i angielskiego.


Kierownik obozu – p. Mirosława Sienkiewicz. Wychowawcy – p. Marta Sienkiewicz

Tyle dzieci i młodzieży spędziło z nami czas podczas wyjazdów!

0

Dlaczego My?

U nas nie ma nudy! Każdy dzień to mnóstwo zaplanowanych zajęć i aktywności. Telefony komórkowe też odpoczywają w pudełeczku u wychowawcy – aktywne są tylko przez około pół godziny w ciągu dnia i jest to czas na kontakt z rodzicami (rodzic może zadzwonić do kierownika kolonii w każdym momencie). Kolonia jest kameralna 30-50 uczestników. Pod opieką jednego wychowawcy pozostaje niewielka grupa – zawsze kadry jest więcej niż wymagają tego przepisy. Kierownik i wychowawcy to bardzo doświadczeni nauczyciele lub osoby od lat pracujące z dziećmi, lubiące swoją pracę, uśmiechnięte, życzliwe, potrafiące odpowiednio zareagować w sytuacjach kryzysowych. Na miejscu mamy stołówkę i kuchnię, w której codziennie  przygotowywane są pyszne posiłki tradycyjnej kuchni polskiej.  Obóz zgłaszany do Kuratorium Oświaty.

 

Jeśli ważne dla Ciebie są:

Wakacje Twojego dziecka z dala od komputera i komórki
Czujni, odpowiedzialni i doświadczeni wychowawcy
Wysoki standard zakwaterowania świeże i smaczne jedzenie
Kontakt dziecka z rówieśnikami zainteresowanymi naukami ścisłymi
Rozbudzenie dziecięcej pasji do nauki przez zabawę. Kontakt z naukowcami.
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Aktywny ruch Twojego dziecka na świeżym powietrzu
Dzień wypełniony atrakcjami po brzegi - eksperymenty przyrodnicze, warsztaty j. angielskiego, aktywność fizyczna, współpraca w grupie
Plaża, boiska sportowe, morze, las i natura

3600 zł

JAK WYGLĄDA DZIEŃ NA obozie?

Dzień dobry!

Poranny rozruch i śniadanie!

Przed śniadaniem czas na 15 minut ćwiczeń! Dzieci mogą wybrać bieganie i skakanie, gimnastykę albo absolutny relaks czyli przytulanie drzew 🙂

Warsztaty tematyczne.

To ten moment dnia w którym oddajemy się swoim pasjom - eksperymentujemy, obserwujemy, wyciągamy wnioski, liczymy!

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Teraz czas na ruch! Zagramy w siatkę, nogę, koszykówkę. Pójdziemy do lasu, gdzie czekają na nas gry integracyjne albo na plażę - pluskać się w wodzie pod czujnym okiem wychowawców i ratowników. Pewne jest, że będzie bardzo dużo ruchu na świeżym powietrzu każdego dnia!

Pyszny obiad.

Ruch na świeżym powietrzu budzi apetyt więc myjemy ręce i idziemy do stołówki na pyszny, przygotowany na miejscu obiad. Po obiedzie krótka chwila na odpoczynek.

Zajęcia tematyczne.

Czas na kolejne warsztaty i wspólne zgłębianie tajników nauk ścisłych! Radosne!

Podwieczorek i 30 minut na telefon.

To jedyny czas w ciągu dnia, kiedy dzieci korzystają z elektroniki. Pół godziny - tyle wystarczy, żeby zadzwonić do rodziców. 🙂

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Ruchu nigdy za wiele, a jezioro i las nigdy się nie nudzą zwłaszcza, że przygotowaliśmy mnóstwo gier integracyjnych.

Kolacja

Smacznego! zawsze jest coś pysznego 🙂

Godzina z wychowawcą.

To czas, w którym wychowawca wraz ze swoją grupą wybiera aktywność. Może dzieci chciałyby jeszcze raz pójść do lasu? A może zagrać wspólnie w planszówki? Możemy wybierać!

Gra terenowa.

Gdy jest tyle kolegów i koleżanek na obozie - w gry terenowe gra się wspaniale.

Przygotowanie do snu.

To był długi dzień. Teraz czas na toaletę wieczorną i sen.

Dobranoc!

Gdzie BĘDZIEMY?

Ośrodek Wypoczynkowy “WIKING”; Ul. Rybacka 12; Jantar

Położony w uroczej nadmorskiej miejscowości Jantar. Urokiem Jantaru są wspaniałe, szerokie i czyste plaże polskiego morza oraz bujna i soczysta zieleń. Okolica to doskonałe miejsce na wszelką aktywność fizyczną.

Otoczony lasem, położony 600 m od plaży a na ogrodzonym i zadbanym terenie mamy do dyspozycji boiska sportowe, korty tenisowe i zewnętrzny basen. Pyszne domowe posiłki zapewnia profesjonalna kuchnia. Nocujemy w pokojach typu studio (2+3), 3, 4 osobowe o podniesionym standardzie, z łazienką.

3600 zł

Kto będzie opiekował się dziećmi?

Kierownikiem obozu jest Pani Mirosława Sienkiewicz – wspaniała, ciepła, życzliwa, uśmiechnięta i  doświadczona nauczycielka Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 7 w Gdańsku, im. mjra Mieczysława Słabego, a także w S.P nr 82. Uczy m. in. języka kaszubskiego oraz jego historii i kultury.

Pani Marta Sienkiewicz – wychowawca na naszym tegorocznym obozie. Harcerka ze stopniem instruktorskim, od wielu lat jest wychowawcą na naszych obozach i koloniach. Studentka matematyki, uwielbiająca survival, żeglarstwo, podróże oram miłośniczka rekonstrukcji historycznych.

Co mówią o nas rodzice?

Hejka… Jesteście najcudowniejsi na świcie 🙂 i nie wiem co robicie dzieciakom ale są szczęśliwe. Syn napisał… Cytuje… Jest zajefajnie. Zostaje… Koniec SMS. Dziękuję bardzo. Jestem jednym wielkim dłużnikiem.

Agata

Syn z kolonii w Wielu wrócił zachwycony i już planuje że w przyszłym roku jedzie znowu. Moc zajęć, ciekawie wypełniony czas, dużo radości, śmiechu i zabawy oraz świetna kadra której bardzo dziękujemy.

Kinga

Już od kilku lat, korzystamy z różnych form wypoczynku dla dzieci. Obozy, półkolonie a nawet zielona szkoła. Chłopcy są bardzo zadowoleni, mają różne zajęcia ze świata chemii, fizyki, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, i brak czasu na nudę. Szczerze polecam!

Krzysiek

Moja córka od kilku już lat jest uczestniczką organizowanych tutaj warsztatów, półkolonii i obozów. Zawsze wraca szczęśliwa z pełną głową, za każdym razem z niecierpliwością czeka na kolejne warsztaty i obozy. Tu nie ma rutyny! Są ludzie pełni pasji, wiedzy, którą potrafią zarażać dzieciaki. Polecam bardzo!

Joanna

Syn był zachwycony zajęciami, szczególnie wspomina eksperymenty chemiczne i fizyczne. Każdy dzień półkolonii to była nowa przygoda. Śmiało mogę powiedzieć, że Magnesium to miejsce szczęśliwych dzieci 🙂

Żaneta

Cudowne miejsce, które tworzą Ludzie z pasją, pozytywną energią i kreatywnością.
Kolonie zorganizowane super profesjonalnie, z mnóstwem ciekawych, nieszablonowych zajęć. Dzieci wracają zachwycone. Współpraca Państwem to czysta przyjemność.💚💚💚
Ada

Jak było na naszych poprzednich obozach?

zadaj pytanie

Na podany e-mail wyślemy odpowiedź na Twoje pytanie. Sprawdź, czy na pewno prawidłowo wpisałeś swój adres e-mail.