logo_nakole

KOLONIE NA PODHALU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 8-16 LAT GLICZARÓW 2024

2950 zł

 

KOLONIE LETNIE NA PODHALU

22 – 31.07. 2024 r Pensjonat “U Mietka”

Transport: autokar z Kolbud

Patrzę przed siebie – góry, patrzę w prawo – góry, w lewo – góry, obracam się w tył – co widzę? – tak – góry! Z kuchni już rozchodzą się cudne zapachy przygotowanych przez panią Zosię pyszności specjalnie dla nas…Tu zawsze jest pięknie!

W tym roku wybierzemy się nad Morskie Oko, na Rusinową Polanę. W zależności od pogody do Doliny Kościeliskiej lub Chochołowskiej. A może uda się wyprawa na Kasprowy Wierch? Nasz górski przewodnik pomoże nam ocenić na co stać naszą grupę. Zawsze musi być bezpiecznie!  Na pewno  będziemy spacerować po Krupówkach w Zakopanem,  podejdziemy pod Wielką Krokiew, a na Gubałówce będziemy mogli podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków Tatr! Znajdzie się też czas na pobuszowanie po zakopiańskich straganach z pamiątkami 🙂

Znacie Termy Bukovina? Spędzimy tam kilka godzin pluskając się w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej!

A byliście już w Kopalni Soli “Wieliczka”? Tak, zjedziemy do wydrążonych pod ziemią grot solnych! Podobno do wielickiej kopalni przyjeżdża się kilka razy.
Każda z wycieczek po solnych podziemiach to inne wrażenia i… inne wspomnienia.

Górskim szlakiem przejdziemy też do Poronina przez Galicową Grapę, do Bukowiny Tatrzańskiej przez Rusiński Wierch.

W ośrodku, w którym będziemy mieszkać, odpoczniemy pomiędzy wycieczkami i wędrówkami korzystając z dużego ogrodu z placem zabaw, boiska do siatkówki, piłki nożnej, hali sportowej z matami i drabinkami wewnątrz budynku, sali ze stołem do tenisa stołowego i piłkarzykami. Nie obędzie się bez ogniska, gier planszowych, warsztatów i zacieśniania koleżeńskich więzi podczas wspólnie spędzanego czasu.

Kierownik obozu – p. Karolina Romska. Wychowawcy: p. Barbara Borkowska,

Tyle dzieci i młodzieży spędziło z nami czas podczas wyjazdów!

0

Dlaczego My?

U nas nie ma nudy! Każdy dzień to mnóstwo zaplanowanych zajęć i aktywności. Kolonia jest kameralna 30-45 uczestników. Pod opieką jednego wychowawcy pozostaje niewielka grupa – zawsze kadry jest więcej niż wymagają tego przepisy. Kierownik i wychowawcy to bardzo doświadczeni nauczyciele i osoby od lat pracujące z dziećmi, lubiące swoją pracę, uśmiechnięte, życzliwe, potrafiące odpowiednio zareagować w sytuacjach kryzysowych. Na miejscu mamy stołówkę i kuchnię, w której codziennie  Pani Zosia przygotowuje dla nas pyszne jedzonko z lokalnych produktów! Tak nawet sery i masełko mamy swojskie! Telefony komórkowe też odpoczywają – w pudełeczku u wychowawcy – aktywne są tylko przez około pół godziny w ciągu dnia i jest to czas na kontakt z rodzicami (rodzic może zadzwonić do kierownika kolonii w każdym momencie). Kolonia zgłaszana do Kuratorium Oświaty.

 

Jeśli ważne dla Ciebie są:

Wakacje Twojego dziecka z dala od komputera i komórki
Czujni, odpowiedzialni i doświadczeni wychowawcy
Wysoki standard zakwaterowania świeże i smaczne jedzenie
Kontakt dziecka z rówieśnikami
Walory krajoznawcze (Podhale, Tatry, Zakopane, Wieliczka)
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Aktywny ruch Twojego dziecka na świeżym powietrzu
Dzień wypełniony atrakcjami po brzegi
Aktywność fizyczna, współpraca w grupie

2950 zł

 

JAK WYGLĄDA DZIEŃ NA KOLONII?

Dzień dobry!

Poranny łagodny rozruch i śniadanie!

Przed śniadaniem czas na łagodne rozpoczęcie dnia pełnego aktywności fizycznej.

Wyjście na górskie szklaki.

Codziennie wychodzimy w góry lub jedziemy na wycieczkę, na przemian - po dniu dłuższych wypraw pieszych - dzień łagodniejszych wędrówek.

Pyszny obiad.

Ruch na świeżym powietrzu budzi apetyt więc myjemy ręce i idziemy do jadalni na pyszny, przygotowany na miejscu obiad. Po obiedzie krótka chwila na odpoczynek. Jeśli wycieczka trwa dłużej - zabieramy ze sobą suchy prowiant i wracamy na gorącą obiadokolację.

Podwieczorek i 30 minut na telefon.

W dni kiedy nasze wyprawy są krótsze - to czas na pyszny podwieczorek i kontakt z rodzicami. Pół godziny - tyle wystarczy, żeby zadzwonić do rodziców. 🙂 W dni dłuższych wycieczek autokarem telefony czasem mamy przy sobie.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Ruchu nigdy za wiele! Po powrocie z wycieczki i tak mamy jeszcze sporo energii - gramy w piłkę, siatkówkę, badmintona albo, bujając się na huśtawce mamy czas na wciągające rozmowy.

Kolacja

Smacznego! Zawsze jest pysznie!!! Pani Zosia to mistrzyni!

Podsumowanie dnia, plany na kolejny.

Jest jeszcze chwila aby wymienić się wrażeniami i zaplanować kolejny dzień. Gdy jest tyle kolegów i koleżanek na kolonii - warto jeszcze pograć w planszówki, albo jeszcze trochę w piłkę. Słońce powoli zachodzi, pora spać!

Dobranoc!

Gdzie BĘDZIEMY?

 

Pensjonat Pokoje Gościnne “U Mietka”

Gliczarów Górny, Stołowe 23 b, 34-425 Biały Dunajec

Dom „U Mietka” położony jest na pogórzu Gliczarowskim (1000 m n.p.m.) nieopodal Zakopanego, z cudownym widokiem na panoramę Tatr. Do dyspozycji gości jest 55 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami.
Kuchnia z pysznym domowym jedzeniem, oferująca najwyższej jakości produkty własnej roboty. W tym świeże mleko, masło oraz własnoręcznie wyrabiane sery.
Obiekt jest przystosowany dla pełnych energii młodych ludzi mogących aktywnie spędzić czas w dużym ogrodzie z huśtawkami, placem zabaw. Teren wokół budynku, to także wspaniałe bezpieczne górki do zjeżdżania na sankach, lepienia bałwana, konstruowania igloo, czy budowania i obrony bazy podczas bitwy na śnieżki. Wszyscy Ci którzy lubią ruch mogą sprawdzić swoje umiejętności i kondycję w grach sportowych na boisku. Do dyspozycji gości przeznaczone są boiska do piłki nożnej oraz siatkówki.
W budynku znajduje się także mała hala sportowa z matami i drabinkami, a także sala ze stołem do ping-ponga oraz piłkarzykami. 

2950 zł

 

Kto będzie opiekował się dziećmi?

Kierownikiem obozu jest Pani Karolina Romska – nauczycielka, na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą . Od kilkunastu już lat w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie.  Praca z dziećmi to jej żywioł, nie tylko w ciągu roku szkolnego, ale także podczas wakacji i ferii – co roku wyjeżdża jako kadra na obozy i kolonie. Uwielbia aktywnie spędzać czas – szczególnie piesze wędrówki po górach, trekking z kijkami i długie spacery z psem. A najlepszy odpoczynek po wysiłku fizycznym – to dobra książka.
Jest też trenerką Odyseja Umysłu – od kilku lat prowadzi drużyny, które osiągają sukcesy! A w 2023 roku drużyna Odysei Umysłu z Pręgowa zdobyła PIERWSZE miejsce na ŚWIATOWYCH FINAŁACH! 

Pani Barbara Borkowska – wychowawca na naszym tegorocznym obozie to doświadczony pełen pasji nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą już od bardzo wielu lat. Uśmiechnięta, zawsze troskliwa, życzliwa. Uwielbia górskie wyprawy, podróże i spacery z psem 🙂 Teatr to jej pasja! Od lat działa w Stowarzyszeniu KomuKulturka występując na scenie niemal w każdym spektaklu!

Co mówią o nas rodzice?

Hejka… Jesteście najcudowniejsi na świcie 🙂 i nie wiem co robicie dzieciakom ale są szczęśliwe. Syn napisał… Cytuje… Jest zajefajnie. Zostaje… Koniec SMS. Dziękuję bardzo. Jestem jednym wielkim dłużnikiem.

Agata

Syn z kolonii w Wielu wrócił zachwycony i już planuje że w przyszłym roku jedzie znowu. Moc zajęć, ciekawie wypełniony czas, dużo radości, śmiechu i zabawy oraz świetna kadra której bardzo dziękujemy.

Kinga

Już od kilku lat, korzystamy z różnych form wypoczynku dla dzieci. Obozy, półkolonie a nawet zielona szkoła. Chłopcy są bardzo zadowoleni, mają różne zajęcia ze świata chemii, fizyki, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, i brak czasu na nudę. Szczerze polecam!

Krzysiek

Moja córka od kilku już lat jest uczestniczką organizowanych tutaj warsztatów, półkolonii i obozów. Zawsze wraca szczęśliwa z pełną głową, za każdym razem z niecierpliwością czeka na kolejne warsztaty i obozy. Tu nie ma rutyny! Są ludzie pełni pasji, wiedzy, którą potrafią zarażać dzieciaki. Polecam bardzo!

Joanna

Syn był zachwycony zajęciami, szczególnie wspomina eksperymenty chemiczne i fizyczne. Każdy dzień półkolonii to była nowa przygoda. Śmiało mogę powiedzieć, że Magnesium to miejsce szczęśliwych dzieci 🙂

Żaneta

Cudowne miejsce, które tworzą Ludzie z pasją, pozytywną energią i kreatywnością.
Kolonie zorganizowane super profesjonalnie, z mnóstwem ciekawych, nieszablonowych zajęć. Dzieci wracają zachwycone. Współpraca Państwem to czysta przyjemność.💚💚💚
Ada

Jak było na naszych poprzednich obozach?

zadaj pytanie

Na podany e-mail wyślemy odpowiedź na Twoje pytanie. Sprawdź, czy na pewno prawidłowo wpisałeś swój adres e-mail.