logo_nakole

KREATYWNIE I SPONTANICZNIE OBÓZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 8-16 LAT WIELE 2024

2390 zł

 

KREATYWNIE I SPONTANICZNIE

13 – 20.07. 2024 r Wiele O.W. “eFKa”

Transport: dojazd własny.

Na naszym obozie będą trenerki Odysei Umysłu!
Trenerki: Karolina Romska, Agata Niemirowicz-Szczytt, Magdalena Stanisławek.

To gwarancja nietuzinkowego obozu! Będziemy w bardzo twórczy i kreatywny sposób rozwiązywali emocjonujące zadania rozwijające naszą pomysłowość, umiejętność współpracy w grupie i zarządzania czasem.

Będziemy też pływać w jeziorze, na świetnie przygotowanym kąpielisku z pomostem i bardzo czujnym ratownikiem wodnym! Będziemy biegać po lesie, zbierać jagody, grać w podchody!

Samodzielnie stworzymy własne instrumenty muzyczne i zagramy koncert! A w międzyczasie upleciemy najpiękniejsze (bo samodzielnie stworzone) bransoletki z muliny.

A! Wyprawa na pyszne wielewskie lody też jest w planach!

Wygląda na to, że jak zwykle na naszych obozach – nudy nie będzie! Oczywiście wieczorne gry i zabawy i obowiązkowo ognisko! Kto lubi – w planszówki może grać codziennie – jest z kim, jest w co i jest gdzie! 

Oprócz jeziora i lasu mamy jeszcze do dyspozycji plac zabaw, boisko a pod dachem – dużą salę do zajęć, w której pomieszczą się wszyscy koloniści. Korzystamy też z mniejszej salki dla grupy oraz zadaszonych przestrzeni na terenie ośrodka. 

Kierownik obozu – p. Karolina Romska. Wychowawcy: p. Agata Niemirowicz-Szczytt, p. Magdalena Stanisławek,

Tyle dzieci i młodzieży spędziło z nami czas podczas wyjazdów!

0

Dlaczego My?

U nas nie ma nudy! Każdy dzień to mnóstwo zaplanowanych zajęć i aktywności. Telefony komórkowe też odpoczywają w pudełeczku u wychowawcy – aktywne są tylko przez około pół godziny w ciągu dnia i jest to czas na kontakt z rodzicami (rodzic może zadzwonić do kierownika kolonii w każdym momencie). Obóz jest kameralny 30-40 uczestników. Pod opieką jednego wychowawcy pozostaje niewielka grupa – zawsze kadry jest więcej niż wymagają tego przepisy. Kierownik i wychowawcy to bardzo doświadczeni nauczyciele i osoby od lat pracujące z dziećmi, lubiące swoją pracę, uśmiechnięte, życzliwe, potrafiące odpowiednio zareagować w sytuacjach kryzysowych. Na miejscu mamy stołówkę i kuchnię, w której codziennie  przygotowywane są pyszne posiłki tradycyjnej kuchni polskiej.  Obóz zgłaszana do Kuratorium Oświaty.

 

Jeśli ważne dla Ciebie są:

Wakacje Twojego dziecka z dala od komputera i komórki
Czujni, odpowiedzialni i doświadczeni wychowawcy
Wysoki standard zakwaterowania świeże i smaczne jedzenie
Kontakt dziecka z rówieśnikami
Rozbudzenie dziecięcej kreatywności umiejętność współdziałania w grupie
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Aktywny ruch Twojego dziecka na świeżym powietrzu
Dzień wypełniony atrakcjami po brzegi
Plaża, boiska sportowe, place zabaw, las i natura

2390 zł

JAK WYGLĄDA DZIEŃ NA OBOZIE?

Dzień dobry!

Poranny rozruch i śniadanie!

Przed śniadaniem czas na 15 minut ćwiczeń! Dzieci mogą wybrać bieganie i skakanie, gimnastykę albo absolutny relaks czyli przytulanie drzew 🙂

Warsztaty tematyczne.

To ten moment dnia w którym rozwijamy nasz artystyczny potencjał, kreatywność i spontanicznie rozwiązujemy przygotowane przez trenerki zadania. Czyli warsztaty z trenerkami Odysei.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Teraz czas na ruch! Zagramy w siatkę, nogę, koszykówkę. Pójdziemy do lasu, gdzie czekają na nas gry integracyjne albo na plażę - pluskać się w wodzie pod czujnym okiem wychowawców i ratowników. Pewne jest, że będzie bardzo dużo ruchu na świeżym powietrzu każdego dnia!

Pyszny obiad.

Ruch na świeżym powietrzu budzi apetyt więc myjemy ręce i idziemy do stołówki na pyszny, przygotowany na miejscu obiad. Po obiedzie krótka chwila na odpoczynek.

Zajęcia tematyczne.

Czas na kolejne warsztaty i wspólne tworzenie.

Podwieczorek i 30 minut na telefon.

To jedyny czas w ciągu dnia, kiedy dzieci korzystają z elektroniki. Pół godziny - tyle wystarczy, żeby zadzwonić do rodziców. 🙂

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Ruchu nigdy za wiele, a jezioro i las nigdy się nie nudzą zwłaszcza, że przygotowaliśmy mnóstwo gier integracyjnych.

Kolacja

Smacznego! Zawsze jest coś pysznego 🙂

Godzina z wychowawcą.

To czas, w którym wychowawca wraz ze swoją grupą wybiera aktywność. Może dzieci chciałyby jeszcze raz pójść do lasu? A może zagrać wspólnie w planszówki? Możemy wybierać!

Gra terenowa.

Gdy jest tyle kolegów i koleżanek na obozie - w gry terenowe gra się wspaniale.

Świetlica.

To był długi dzień. Teraz czas na toaletę wieczorną i sen. Kto ma jeszcze nadmiar energii, może w świetlicy, zagrać w grę planszową!

Dobranoc!

Gdzie BĘDZIEMY?

Ośrodek Wypoczynkowy eFKa Wiele; Piątkowo 2, 83-441 Wiele

Będziemy nad samym Jeziorem Wielewskim, tuż obok miejscowości Wiele, w ośrodku otoczonym lasami, bezpośrednio nad brzegiem jeziora – ze świetnie przygotowanym kąpieliskiem, pomostem i czujnym okiem ratownika. 

Nocujemy w budynku murowanym z salą do zajęć i pokojami typu studio 3+3 ze wspólną łazienką oraz pokojami 2, 3, 4, 5 osobowymi z łazienkami. Mamy do dyspozycji boisko do siatkówki plażowej, plac do rzutów do kosza, miejsce do zabaw ruchowych na trawie, plac zabaw, miejsce na ognisko, mnóstwo leśnych terenów świetnie nadających się do gier terenowych, podchodów, flag, poszukiwania ukrytych skarbów oraz  stołówkę i kuchnię serwującą przepyszne tradycyjne dania kuchni polskiej. 

efka-wiele.pl 

 

2390 zł

Kto będzie opiekował się dziećmi?

Kierownikiem obozu jest Pani Karolina Romska – na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą . Od kilkunastu już lat w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie.  Praca z dziećmi to jej żywioł, nie tylko w ciągu roku szkolnego, ale także podczas wakacji i ferii – co roku wyjeżdża jako kadra na obozy i kolonie. Na co dzień jest też mamą trójki dzieci. Uwielbia aktywnie spędzać czas – szczególnie piesze wędrówki po górach, trekking z kijkami i długie spacery z psem. A najlepszy odpoczynek po wysiłku fizycznym – to dobra książka.
Jest też trenerką Odyseja Umysłu – od kilku lat prowadzi drużyny, które osiągają sukcesy! A w 2023 roku drużyna Odysei Umysłu z Pręgowa zdobyła PIERWSZE miejsce na ŚWIATOWYCH FINAŁACH w USA!  Trenerki zwycięskiej drużyny:  p. Karolina Romska i p. Agata Niemirowicz-Szczytt.

Pani Agata Niemirowicz-Szczytt – wychowawca na naszym tegorocznym obozie to doświadczony pełen pasji nauczyciel. Podobnie jak Pani Karolina pracuje z dziećmi i młodzieżą  od kilkunastu lat w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie i też praca z dziećmi to zdecydowanie jej żywioł! Co roku także wyjeżdża jako kadra na obozy i kolonie.  Uwielbia aktywnie spędzać czas szczególnie. Tańczy, biega, i od wielu lat występuje na scenie wraz z grupą teatralną Stowarzyszenia KomuKulturka. Kibicują jej w rozwijaniu pasji mąż i dwóch synów 🙂

Jest też trenerką Odyseja Umysłu – od kilku lat prowadzi drużyny, które osiągają sukcesy! A w 2023 roku drużyna Odysei Umysłu z Pręgowa zdobyła PIERWSZE miejsce na ŚWIATOWYCH FINAŁACH w USA!  Trenerki zwycięskiej drużyny:  p. Karolina Romska i p. Agata Niemirowicz-Szczytt.

Pani Magdalena Stanisławek – to także doświadczony pełen pasji nauczyciel. Także pracuje z dziećmi i młodzieżą  od kilkunastu lat w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie i też praca z dziećmi to zdecydowanie jej żywioł! Muzyk – gra na gitarze, pianinie, flecie. Śpiewa gospel w Roch&Soul. Bardzo lubi przyrodę, długie spacery. Kocha ludzi i zwierzęta. Mama trójki dzieci 🙂

Co mówią o nas rodzice?

Hejka… Jesteście najcudowniejsi na świcie 🙂 i nie wiem co robicie dzieciakom ale są szczęśliwe. Syn napisał… Cytuje… Jest zajefajnie. Zostaje… Koniec SMS. Dziękuję bardzo. Jestem jednym wielkim dłużnikiem.

Agata

Syn z kolonii w Wielu wrócił zachwycony i już planuje że w przyszłym roku jedzie znowu. Moc zajęć, ciekawie wypełniony czas, dużo radości, śmiechu i zabawy oraz świetna kadra której bardzo dziękujemy.

Kinga

Już od kilku lat, korzystamy z różnych form wypoczynku dla dzieci. Obozy, półkolonie a nawet zielona szkoła. Chłopcy są bardzo zadowoleni, mają różne zajęcia ze świata chemii, fizyki, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, i brak czasu na nudę. Szczerze polecam!

Krzysiek

Moja córka od kilku już lat jest uczestniczką organizowanych tutaj warsztatów, półkolonii i obozów. Zawsze wraca szczęśliwa z pełną głową, za każdym razem z niecierpliwością czeka na kolejne warsztaty i obozy. Tu nie ma rutyny! Są ludzie pełni pasji, wiedzy, którą potrafią zarażać dzieciaki. Polecam bardzo!

Joanna

Syn był zachwycony zajęciami, szczególnie wspomina eksperymenty chemiczne i fizyczne. Każdy dzień półkolonii to była nowa przygoda. Śmiało mogę powiedzieć, że Magnesium to miejsce szczęśliwych dzieci 🙂

Żaneta

Cudowne miejsce, które tworzą Ludzie z pasją, pozytywną energią i kreatywnością.
Kolonie zorganizowane super profesjonalnie, z mnóstwem ciekawych, nieszablonowych zajęć. Dzieci wracają zachwycone. Współpraca Państwem to czysta przyjemność.💚💚💚
Ada

Jak było na naszych poprzednich obozach?

zadaj pytanie

Na podany e-mail wyślemy odpowiedź na Twoje pytanie. Sprawdź, czy na pewno prawidłowo wpisałeś swój adres e-mail.