logo_nakole

Zdajesz maturę rozszerzoną z matematyki?

Podkręć SWÓJ wynik

Zobacz jak!

Dla uczestników Próbnej Matury z "Matmy".

Jak skutecznie wykorzystać czas tuż przed maturą, aby uzyskać jak najlepszy wynik na maturze rozszerzonej z matematyki?

Co powtórzyć, jak rozplanować pracę na ostatnie tygodnie przed maturą?

Na maturze rozszerzonej z matematyki, zadania z których

Można zdobyć najwięcej punktów,

to zwykle zadania z najtrudniejszych działów,

a nieliczni maturzyści potrafią je rozwiązać.

Wyższy wynik matury jest w twoim zasięgu!

Jak to działa?

Wybierasz dział matematyki, z którego potrzebujesz podkręcić swoje umiejętności!

Zapisujesz się na webinar, dokonujesz płatności.

Gdy wpłynie do nas przelew otrzymujesz na podany podczas zapisu adres e-mail zadania z danego działu i dostęp do webinaru.

Spotykamy się na 2-godzinnym spotkaniu on-line w grupie maturzystów, na którym dowiadujesz się jak rozwiązać wysoko punktowane zadania z tego działu.

Podczas spotkania możesz zadawać pytania na czacie, a prowadzący uwzględnia pytania uczestników webinaru i udziela wyjaśnień.

Kto prowadzi zajęcia?

dr hab. Jacek Gulgowski

Pracuje (od roku 1997) w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami analizy nieliniowej (ostatnio głównie w przestrzeniach funkcji ograniczonego wahania). 

Oprócz pracy dydaktycznej i naukowej związany jest w wieloma inicjatywami edukacyjnymi na różnych poziomach edukacji. Pracował jako ekspert m.in. dla Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz w programie “Zdolni z Pomorza”, jest członkiem zarządu Stowarzyszenia “bez rutyny”. Zaangażowany w rozliczne inicjatywy popularyzujące nauki ścisłe – a matematykę w szczególności. 

Od kilku lat prowadzi kursy maturalne z matematyki w Magnesium na poziome rozszerzonym. Pana Jacka już znacie, z Piątej Kolbudzkiej Próbnej Matury Z „Matmy”!

wybierz dział:

Równania i nierówności trygonometryczne.

7 kwietnia 2021 r.

18:00 - 20:00 brak miejsc

Jak się w tym nie zgubić? Co jest naprawdę ważne?

Wzory, wzory, wzory – wydaje się, że bez końca, bez umiaru… rozciągnięte na trzech stronach książeczki ze wzorami przygotowanej przez CKE.

Pomożemy Ci się w tym wszystkim odnaleźć. Zadania można wymyślać bez końca – zdaje się jednak, że kilka dobrze opanowanych umiejętności rozwala system. Popracuj z nami a poradzisz sobie podczas spotkania z Nieoczekiwanym!
Zobaczysz w jakich sytuacjach warto odwołać się bezpośrednio do definicji funkcji trygonometrycznych zaskakująco często ten element może się nam przydać!
Spojrzysz na listę wzorów redukcyjnych nie jak na dzieło szalonego generatora wzorów – ale jak na użyteczną ‘ściągę’ – jednym zdaniem: odnajdziesz porządek w chaosie!
Zrozumiesz co jest tak naprawdę ważne podczas rozwiązywania równań i nierówności trygonometrycznych: umiejętność dostrzeżenia odpowiedniego wzoru oraz trzy schematy do rozwiązywania najprostszych równań. Trochę samozaparcia i wewnętrznej dyscypliny a wszystkie maturalne zadania tego typu (a zawsze jakieś się znajdzie!) są do zrobienia.

Planimetria.

9 kwietnia 2021 r.

18:00 - 20:00 brak miejsc

Tu nie jest lekko: jednego dnia zadanie jest proste, drugiego zaś patrzysz na to samo polecenie i nic nie rozumiesz…

Gdzieś trzeba było coś narysować, jakieś trójkąty były podobne czy coś…. Zero schematów, nie wiadomo od czego zacząć, a jak skopiemy rysunek to w ogóle jesteśmy bez szans.

O troskach tych nie da się całkiem zapomnieć – można jednak przed wieloma z grożących nam niebezpieczeństw się uchronić.
Być może wierzymy, że twierdzenie Pitagorasa rozwiązuje wszystkie zadania świata – na wypadek jednak gwałtownie przeżytego rozczarowania pokażemy kilka przydatnych i powtarzalnych schematów, które podpowiedzą nam jak zacząć kiedy twierdzenia Pitagorasa nie ma gdzie wcisnąć.

Zrozumiesz, że pole figury warto czasami policzyć nawet wtedy gdy nikt się o nie nie pyta – szczególnie gdy tą samą wartość można policzyć na kilka sposobów.

Nie zawsze wpadniemy na najprostsze rozwiązanie – czasami idziemy do celu okrężną drogą – zrozumiemy, że to nic złego. W rozwiązaniu nie ma not za styl – liczy się poprawność i skuteczność.

 

Rachunek prawdopodobieństwa.

16 kwietnia 2021 r.

18:00 - 20:00

Ilu z Was ucieka z krzykiem od zadań z kombinatoryki lub rachunku prawdopodobieństwa?

Pamiętajcie tylko by zbyt ekspresyjnie emocji nie wyrażać podczas samego egzaminu maturalnego – komisja an niestandardowe czy nad wyraz ekspresyjne reakcje reaguje bez litości. Może zamiast uciekać z krzykiem warto z niebezpieczeństwem się zmierzyć – i wygrać?

Dowiesz się jak policzyć elementy zbiorów skończonych – i wcale nie trzeba wiedzieć czy liczy się permutacje, kombinacje czy wariacje. Z powtórzeniami czy bez.
Zrozumiesz, że w zadaniach z rachunku prawdopodobieństwa wykorzystujemy raptem ze trzy czy cztery wzory – i zwykle nie musimy się nawet zastanawiać które.
Pogodzisz się z – jakże trudną do wyobrażenia! – myślą, że to jest właściwie łatwe!

Zadania Optymalizacyjne

23 kwietnia 2021 r.

18:00 - 20:00

Poznasz rolę pochodnej w rozwiązywaniu zadań optymalizacyjnych;

Bardzo dużo zastosowań matematyki opiera się na odpowiedzi o pytania kiedy pewna wartość jest minimalizowana czy maksymalizowana (energia, zysk, liczba zabitych wirusów, …). Powszechnie też wiadomo, że ważnym zastosowaniem matematyki jest sam egzamin maturalny – stąd nie dziwi nas, że na maturze z takimi zadaniami na pewno się spotykamy. Te zadania są zwykle dość wysoko punktowane – więc na pewno warto się z nimi zmierzyć!

Zrozumiesz podstawowy schemat rozwiązywania takich zadań – nie oznacza to, że wszystkie rozwiązuje się tak samo – co to, to nie! Ale w każdym z takich zadań można postawić sobie dobrze sprecyzowany cel – po osiągnięciu którego rozwiązanie zadania powinno być już tylko formalnością.
Zaobserwujesz sytuacje, kiedy musimy bardzo uważnie podejmować decyzje – kiedy postawienie na niewłaściwą zmienną powoduje, że właściwie nic nie możemy policzyć.

Geometria Analityczna

30 kwietnia 2021 r.

18:00 - 20:00

Zadania niby z geometrii ale wszystko opisuje się wzorami.

Wzorów jest znów dość dużo i sporo jest sytuacji niejednoznacznych – który wzór dobrze opisuje sytuację? Jak opisać dane zależności geometryczne wzorami?

Wszyscy wiemy, że takie sytuacje jak prostopadłość lub równoległość prostych można łatwo wyrazić za pomocą wzorów – ale czy wszyscy jesteśmy świadomi pułapek, które mogą się tu czaić?
Zobaczysz jak pewne sytuacje geometryczne wyrazić wzorami – sporo z tych sytuacji jest powtarzalnych i na pewno przyda się w przyszłości;
Przekonasz się, że metody geometrii analitycznej można zastosować również w zadaniach, w których nie ma o niej w ogóle mowy

Czy to są zajęcia dla mnie?

Tak, jeśli zdajesz maturę rozszerzoną z matematyki w tym roku!

Tak, jeśli chcesz podkręcić swój wynik!

Tak, jeśli chcesz powtórzyć materiał z wybranego działu.

Tak, jeśli chcesz nabrać pewności w rozwiązywaniu wysoko punktowanych zadań.

Zajmij miejsce już dziś!

Liczba miejsc ograniczona.

Promocja do 6 kwietnia dobiegła końca.

do końca zostało:

za każde ze spotkań zapłacisz:

99 zł



    Równania i nierówności trygonometryczne brak miejsc
    Planimetria brak miejsc

    Masz pytanie? Napisz!