Obozy letnie 2023

Terminy obozów

Dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

26.06 - 5.07.2023 r.

10 dni SPORTOWO-NAUKOWO!
Miejsce: OW Efka Wiele
Autokar z Kolbud
Kierownik: Joanna Kwiatkowska Cena: 2690 zł

6.07 - 15.07.2023 r.

10 dni KOLONIE LETNIE NA PODHALU.
Miejsce: Pensjonat "U Mietka" w Gliczarowie Górnym
Autokar z Kolbud i Lubichowa
Kierownik: Karolina Romska
Cena: 2690 zł

15.07 - 22.07.2023 r.

8 dni ENGLISH & SCIENCE.
Miejsce: OW Efka Wiele
Autokar
z Kolbud

Kierownik: Mirosława Sienkiewicz
Cena: 2290 zł

22.07 - 29.07.2023 r.

8 dni KREATYWNIE I SPONTANICZNIE.
Miejsce: OW Efka Wiele
Autokar z Kolbud
Kierownik: Karolina Romska
Cena: 2290 zł

31.07-9.08.2023 r.

10 dni BURSZTYNOWA PRZYGODA.
Miejsce
: Miejsce: OW Wiking Jantar
Autokar
z Gdańska i Kolbud

Kierownik: Joanna Kwiatkowska

OBÓZ NAD MORZEM 🙂

Cena do 12.03.2023 r.: 2690 zł

IMG-20220817-WA0092
SPORTOWO NAUKOWO! – Wiele; 26.06-05.07.2023 r.
KOLONIE NA PODHALU – Gliczarów; 06-15.07.2023 r.
ENGLISH & SCIENCE – Wiele; 15-22.07.2023 r.
KREATYWNIE I SPONTANICZNIE – Wiele; 22-29.07.2023 r.
BURSZTYNOWA PRZYGODA – Jantar; 31.07.-09.08.2023 r.

10% zniżki dla posiadaczy Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny
5% zniżki dla rodzeństwa
Zniżki nie łączą się!

Przyjmujemy płatności Polskim Bonem Turystycznym, PBT, bon turystyczny

DO WYKORZYSTANIA TYLKO DO KOŃCA MARCA 2023

 

jak wygląda dzień na obozie?

Dzień dobry!

Poranny rozruch i śniadanie!

Przed śniadaniem czas na 15 minut ćwiczeń! Dzieci mogą wybrać bieganie i skakanie, gimnastykę albo absolutny relaks czyli przytulanie drzew 🙂

Warsztaty tematyczne.

To ten moment dnia w którym uczymy się przez zabawę. Czas na eksperymenty chemiczne i fizyczne, rozwiązywanie zagadek logicznych oraz rozwijanie artystycznego potencjału.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Teraz czas na ruch! Zagramy w siatkę, nogę, koszykówkę. Pójdziemy do lasu, gdzie czekają na nas gry integracyjne albo na plażę - pluskać się w wodzie pod czujnym okiem wychowawców i ratowników. Pewne jest, że będzie bardzo dużo ruchu na świeżym powietrzu każdego dnia!

Pyszny obiad.

Ruch na świeżym powietrzu budzi apetyt więc myjemy ręce i idziemy do stołówki na pyszny, przygotowany na miejscu obiad. Po obiedzie krótka chwila na odpoczynek.

Zajęcia tematyczne.

Czas na warsztaty w trochę mniej naukowym wydaniu.

Podwieczorek i 30 minut na telefon.

To jedyny czas w ciągu dnia, kiedy dzieci korzystają z elektroniki. Pół godziny - tyle wystarczy, żeby zadzwonić do rodziców. 🙂

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Ruchu nigdy za wiele, a jezioro i las nigdy się nie nudzą zwłaszcza, że przygotowaliśmy mnóstwo gier integracyjnych.

Kolacja

Smacznego!

Godzina z wychowawcą.

To czas, w którym wychowawca wraz ze swoją grupą wybiera aktywność. Może dzieci chciałyby jeszcze raz pójść do lasu? A może zagrać wspólnie w planszówki? Możemy wybierać!

Gra terenowa.

Gdy jest tyle kolegów i koleżanek na obozie - w gry terenowe gra się wspaniale.

Świetlica.

To był długi dzień. Teraz czas na toaletę wieczorną i sen. Kto ma jeszcze nadmiar energii, może w świetlicy, zagrać w grę planszową!

Dobranoc!

Co mówią o nas rodzice?

Hejka… Jesteście najcudowniejsi na świcie 🙂 i nie wiem co robicie dzieciakom ale są szczęśliwe. Syn napisał… Cytuje… Jest zajefajnie. Zostaje… Koniec SMS. Dziękuję bardzo. Jestem jednym wielkim dłużnikiem.

Agata

mama Igora

Kochani, jeszcze kilka słów na temat Waszych półkolonii. Chłopcy byli bardzo zadowoleni, mam nadzieję, że w okresie letnim, też coś planujecie 🙂 Bo my na pewno, będziemy zainteresowani Waszą ofertą. Czasami mam wrażenie, że ratujecie nam życie… 🙂

Ewa

mama Dominika, Arka i Maćka

Przyjmijcie proszę wyrazy wdzięczności. Syn ma bardzo dobre wspomnienia. Nawet nieporozumienia z kolegą nie przysłoniły mu wrażeń obozowych. Dziękuję Wam za starania związane z jego dietą, fachową organizację i bogactwo atrakcji (wiem o nich z długiej relacji syna). Gorące Pozdrowienia 🙂

Iwona

mama Błażeja

Tematyka jest dobrana do zainteresowań i wieku dzieci, do tego zajęcia sportowe i profesjonalna kadra.

Jednego lata  miałam okazję  też odwiedzić obozowiczów. Odbierałam syna wcześniej z Magnesium, bo jechał na następny obóz.Zjadłam z dzieciakami w ośrodku smaczny obiad, obejrzałam fajne pokoje i ładny ośrodek.

A najbardziej mnie ujęło, że bluzę dresową i spodnie Jędrka zdejmowałyśmy ze sznura z praniem. Na moją zdziwioną minę  dostałam odpowiedź: „Dzieciaki mają zajęcia w lesie i po tygodniu brudne bluzy” Na jakim obozie kadra zada sobie trud, by dzieci nie chodziły umorusane ?!

Tylko w Magnesium. Polecam.

Joanna

mama Jędrka i Zosi

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniale zorganizowany czas na obozie. Mateusz, Martyna i Antek wrócili bardzo zadowoleni. Pozdrawiamy całą ekipe.

Karolina i Jacek

Ośrodek Wypoczynkowy eFKa Wiele

Piątkowo 2, 83-441 Wiele

Nieopodal miejscowości Wiele, pośród lasów, bezpośrednio nad brzegiem jeziora znajduje się nasz malowniczy ośrodek wypoczynkowy. Okolica i jej walory przyrodnicze oraz kulturowe związane z Kaszubami zachęcają do uprawiania wszelkich form turystyki.

Na terenie ośrodka po za boiskami sportowymi znajduje się plaża z strzeżonym kąpieliskiem. Pyszna domowa kuchnia, posiłki przygotowane na miejscu. Po dniu pełnym wrażeń i ruchu wszystko smakuje niesamowicie. Uczestnicy obozów zakwaterowani są w pokojach typu studio (3+3), 4 i 5 osobowe z łazienką.

Wiking Ośrodek Wypoczynkowo Szkoleniowy

ul. Rybacka 12, 82-103 Jantar

Położony w uroczej nadmorskiej miejscowości Jantar. Urokiem Jantaru są wspaniałe, szerokie i czyste plaże polskiego morza oraz bujna i soczysta zieleń. Okolica to doskonałe miejsce na różnorodne spacery

Ośrodek położony jest 600 m od plaży a w jego zapleczu rekreacyjnym znajdują się boiska sportowe, korty tenisowe i zewnętrzny basen. Pyszne domowe posiłki zapewnia profesjonalna kuchnia. Dzieci i młodzież zakwaterowani są w pokojach typu studio (2+3), 3, 4 osobowe o podniesionym standardzie, z łazienką.


Pokoje Gościnne "U Mietka"

Gliczarów Górny, Stołowe 23 b, 34-425 Biały Dunajec

Dom „U Mietka”położony jest na pogórzu Gliczarowskim (1000 m n.p.m.) nieopodal Zakopanego, z cudownym widokiem na panoramę Tatr. Do dyspozycji gości jest 55 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami. Kuchnia z pysznym domowym jedzeniem, oferująca najwyższej jakości produkty własnej roboty. W tym świeże mleko, masło oraz własnoręcznie wyrabiane sery. Obiekt jest przystosowany dla pełnych energii młodych ludzi mogących aktywnie spędzić czas w dużym ogrodzie z huśtawkami, placem zabaw. Teren wokół budynku, to także wspaniałe bezpieczne górki do zjeżdżania na sankach, lepienia bałwana, konstruowania igloo, czy budowania i obrony bazy podczas bitwy na śnieżki. W Gliczarowie zimą śniegu nie brakuje! Wszyscy Ci którzy lubią ruch mogą sprawdzić swoje umiejętności i kondycję w grach sportowych na boisku. Do dyspozycji gości przeznaczone są boiska do piłki nożnej oraz siatkówki. W budynku znajduje się także mała hala sportowa z matami i drabinkami, a także sala ze stołem do ping-ponga oraz piłkarzykami. Żeby pojeździć na nartach wystarczy wyjść z budynku, przejść kilka kroków zapiąć narty i zjechać do dolnej stacji najbliższego wyciągu 🙂

Takie warunki czekają na nas podczas naszego obozu narciarskiego w Gliczarowie!

Nasze obozy

SPORTOWO - NAUKOWO
26.06.2023-05.07.2023 r. w Wielu

SPORTOWO – NAUKOWO 26.06.2023-05.07.2023 r. w Wielu – to przede wszystkim korzystanie z okolicznych atrakcji – jeziora, plaży z pomostem, świetnie przygotowanym kąpieliskiem i stale obecnym ratownikiem wodnym. Będziemy też buszować w lesie, mamy już dla Was przygotowane gry terenowe i ciekawe zadania. A co jeśli nie jezioro i las? Twoje dziecko na naszym obozie odpocznie w gronie rówieśników. W bezpiecznej okolicy. W bardzo dobrych warunkach. Wiesz pod czyją opieką będzie. A to bardzo ważna sprawa! Na tym obozie samodzielnie wykona ekscytujące eksperymenty chemiczne i fizyczne. Warsztaty poprowadzą bardzo doświadczony chemik i fizyk! Będzie i ekscytująco i bezpiecznie! Twoje dziecko nabierze pewności siebie i zdobędzie nowe kompetencje. Wszystko to dzieje się podczas obozu wypoczynkowego w atmosferze wsparcia, bez napięć i stresów. Zdobyte w tej formie wiedza i umiejętności pozostają z nami na dłużej.
Każdy dzień Twojego dziecka na naszym obozie pełen jest zdrowego ruchu na świeżym powietrzu! Rozgrywki sportowe, gry i zabawy na plaży i kąpielisku (ratownik wodny zawsze w gotowości).

Kierownik obozu – p. Joanna Kwiatkowska, wychowawcy: p. Piotr Kotłowski, Specjaliści od warsztatów – p. Marta Gulgowska (chemia), p. Ewelina Łęgowska (fizyka).

KOLONIE NA PODHALU
6-15.07.2023 r. w gLICZAROWIE

KOLONIE NA PODHALU  6-15.07.2023 r. w Gliczarowie

Podczas kolonii: zwiedzimy rynek w Krakowie, Kościół Mariacki, klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie, odwiedzimy Zakopane – 2 wycieczki autokarowe – skocznie narciarskie, spacer ul. Krupówki do Gubałówki, Muzeum Tatrzańskie, Kalatówki, Samotnia Brata Alberta do schroniska,
dolina Kościeliska do schroniska na Ornaku, pojedziemy na wycieczkę z przewodnikiem do Morskiego Oka i jego okolic, spędzimy kilka godzin w basenie termalnym w Bukowinie Tatrzańskiej, odbędziemy kilka wycieczek pieszych m. in do Poronina przez Galicową Grapę, do Bukowiny Tatrzańskiej przez Rusiński Wierch, do Kotelnicy z Gliczarowa. W ośrodku, w którym będziemy mieszkać, odpoczniemy pomiędzy wycieczkami i wędrówkami korzystając z dużego ogrodu z placem zabaw, boiska do siatkówki, piłki nożnej, hali sportowej z matami i drabinkami wewnątrz budynku, sali ze stołem do tenisa stołowego i piłkarzykami. Nie obędzie się bez ogniska, gier planszowych, warsztatów i zacieśniania koleżeńskich więzi podczas wspólnie spędzanego
czasu.

Kierownik kolonii – p. Karolina Romska, wychowawcy: p. Agata Niemirowicz-Szczytt, p. Barbara Borkowska, p. Ewelina Smokowska

ENGLISH & SCIENCE
15-22.07.2023 r. w Wielu

ENGLISH & SCIENCE 15-22.07.2023 r. w Wielu – to przede wszystkim korzystanie z okolicznych atrakcji – jeziora, plaży z pomostem, świetnie przygotowanym kąpieliskiem i stale obecnym ratownikiem wodnym. Będziemy też buszować w lesie, mamy już dla Was przygotowane gry terenowe i ciekawe zadania. A co jeśli nie jezioro i las?  Ten obóz to przede wszystkim radość z samodzielnego eksperymentowania w fizycznym i chemicznym (terenowo – polowym) laboratorium! Będzie prawdziwy laboratoryjny sprzęt i odczynniki! Zjawiskowe reakcje chemiczne i wybuchy! Ale emocje! Dodatkowo codzienne ciekawe warsztaty w formie gier, zabaw i projektów – z lektorami języka angielskiego. Będzie i ekscytująco i bezpiecznie! Twoje dziecko nabierze pewności siebie i zdobędzie nowe kompetencje. Wszystko to dzieje się podczas obozu wypoczynkowego w atmosferze wsparcia, bez napięć i stresów. Zdobyte w tej formie wiedza i umiejętności pozostają z nami na dłużej.

Kierownik obozu – p. Mirosława Sienkiewicz, wychowawcy – p. Magdalena Nosek (lektor j. angielskiego), p. Katarzyna Hilbrycht – Przybysz (lektor j. angielskiego), pedagog p. Renata Bednarska.
 Specjaliści od warsztatów – p. Marta Gulgowska (chemia), p. Ewelina Łęgowska (fizyka).

KREATYWNIE I SPONTANICZNIE
22-29.07.2023 r. w Wielu

KREATYWNIE I SPONTANICZNIE 22-29.07.2023 r. w Wielu. Na naszym obozie będą trenerki Odysei Umysłu, i już przygotowały dla Was warsztaty podczas których bawiąc się będziecie w twórczy i kreatywny sposób mogli rozwiązać
emocjonujące zadania, rozwijając swoją kreatywność, pomysłowość, umiejętność współpracy w grupie i zarządzania czasem… Nie zabraknie też warsztatów origami, plecenia bransoletek z muliny – tak w międzyczasie… Zajęcia umuzykalniające, zabawy z instrumentami muzycznymi. Oczywiście korzystanie z okolicznych atrakcji – jeziora, plaży z pomostem, świetnie przygotowanym kąpieliskiem i stale obecnym ratownikiem wodnym. Będziemy też buszować w lesie, mamy już dla Was przygotowane gry terenowe i ciekawe zadania.
Wygląda na to, że jak zwykle na naszych obozach – nudy nie będzie! Oczywiście wieczorne gry i zabawy i obowiązkowo ognisko!

Kierownik obozu – p. Karolina Romska, wychowawcy: p. Marlena Oroń, p. Magdalena Stanisławek, p. Marta Sienkiewicz.

 

KREATYWNIE I SPONTANICZNIE NAD MORZEM  13-20.08.2022 r. w Jantarze – to przede wszystkim korzystanie z okolicznych atrakcji – głównie morza, z szeroką piaszczystą plażą i stale obecnym ratownikiem wodnym. Będziemy też buszować w lesie, mamy już dla Was przygotowane gry terenowe i ciekawe zadania. Na Mierzei Wiślanej można  też znaleźć sporo bursztynu. W tym roku ponownie przeżyjemy nocne zbieranie bursztynu korzystając z latarek służących do jego wykrywania w ciemności. Nie zabraknie też warsztatów tworzenia rękodzieła ze skarbów natury. Rozgrywki sportowe dla chętnych to kolejna atrakcja – do dyspozycji mamy świetnie utrzymane boisko do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, zewnętrzny basen. Oczywiście codzienne wieczorne gry i zabawy, no i obowiązkowo ognisko! Ahoj przygodo!

Kierownik obozu – p. Joanna Kwiatkowska, wychowawcy: p. Anna Włodkowska, p. Violetta Prus, p. Ewelina Łęgowska, p. Piotr Kotłowski

zapisz dziecko

Na Twój adres e-mail wyślemy wiadomość ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi zapisu dziecka na obóz.

    zadaj pytanie

    Na podany e-mail wyślemy odpowiedź na Twoje pytanie. Sprawdź, czy na pewno prawidłowo wpisałeś swój adres e-mail.