logo_nakole

Piąta Kolbudzka Próbna

Matura z „Matmy”

z Magnesium

online

Spróbuj z nami swoich sił

rozwiązując zadania maturalne z matematyki z zakresu podstawowego.

Autorski zestaw zadań przygotowany przez specjalistów - pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego, doświadczonych nauczycieli oraz współpracowników Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Nie był wcześniej nigdzie udostępniany.

Rozwiązania trudniejszych zadań zostaną omówione w czasie rzeczywistym on-line, zaraz po zakończeniu pracy z arkuszami.

Komentarz merytoryczny, prawidłowe rozwiązania zadań oraz wskazówki dotyczące sposobu punktowania zadań maturalnych przez egzaminatorów zapewni pracownik Uniwersytetu Gdańskiego, matematyk, prof. UG, dr hab. Jacek Gulgowski.

Wyniki swojej pracy poznasz tuż po egzaminie.

26 marca 2021 r.

Start: 16:00

on-line

Już po raz piąty Magnesium – przy współpracy z Gminą Kolbudy – organizuje Kolbudzką Próbną Maturę z “Matmy”. Spotykamy się wirtualnie – “on-line” w piątek, 26 marca 2021 r. o godzinie 16.00.
 
Zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów do zmierzenia się z arkuszem przygotowanym przez współpracujących z Magnesium matematyków. Nasz arkusz to autorski zestaw zadań przygotowany przez specjalistów – pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego, doświadczonych nauczycieli oraz współpracowników Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Jak to będzie wyglądać?

Krok 1 - webinar 15 minut

Wspólnie spotykamy się na webinarze podczas którego nastąpi krótkie omówienie procedur oraz zostanie podany link do zadań arkusza Matury Próbnej. 

Krok 2 - praca samodzielna - 170 minut

Samodzielnie rozwiązujesz zadania z arkusza. W zadaniach zamkniętych zaznaczasz w formularzu wybrane przez siebie odpowiedzi. Zadania otwarte rozwiązujesz samodzielnie na przygotowanych wcześniej kartkach. Po przesłaniu rozwiązywań zadań zamkniętych na podany przez siebie adres e-mail otrzymujesz swój wynik z części zamkniętej oraz prawidłowe odpowiedzi do tej części.

Krok 3 - omówienie zadań

Spotykamy się na webinarze. Link otrzymasz na maila po rozwiązaniu zadań. Matematyk, prof. UG, dr hab. Jacek Gulgowski omówi rozwiązania zadań otwartych. Będziesz mógł zadawać pytania na czacie i przyznać sobie punkty za zadania otwarte.

Czym różni się ta matura próbna od innych?

Wyniki swojej pracy możesz poznać tuż po egzaminie. Rozwiązania trudniejszych zadań zostaną omówione w czasie rzeczywistym on-line, zaraz po zakończeniu pracy z arkuszami. 

Komentarz merytoryczny, prawidłowe rozwiązania zadań oraz wskazówki dotyczące sposobu punktowania zadań maturalnych przez egzaminatorów zapewni matematyk z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. UG, dr hab. Jacek Gulgowski.

Omówienie nastąpi zaraz po zakończeniu rozwiązywania zadań – wszystko będzie można zobaczyć na ekranach swoich komputerów oraz aktywnie zadawać pytania dotyczące omawianych zagadnień.
 
Wszyscy chętni będą mogli rozwiązać arkusz maturalny z matematyki na poziomie podstawowym – na egzamin przeznaczonych jest 170 minut. Wyniki zadań zamkniętych pojawią się od razu po zakończeniu pracy, a punktacja zadań otwartych również zostanie przedstawiona zdalnie. W ten sposób, po wszystkim, każdy z uczestników będzie wiedział jaki uzyskał wynik.
Zapraszamy nie tylko tegorocznych – ale również przyszłych i byłych maturzystów. Każdy będzie mógł wejść w skórę egzaminowanego i spróbować swoich sił! 🙂

Zapisz się!

26 marca 2021 r.

Start: 16:00

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na Piątą Kolbudzką Próbną Maturę z "Matmy".

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

Do zobaczenia!

Masz pytanie? Napisz!