Robotyka i programowanie

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE

Zapraszamy na zajęcia – Robotyka – programowanie dla dzieci i młodzieży 

Marzysz o zaprogramowaniu robo-strażnika, który podąży za Tobą na koniec świata? Chcesz stworzyć grę i sterować swoją postacią przy pomocy ruchów rąk? Może masz ochotę zaprojektować i wydrukować zamek, figurkę czy breloczek z Twoim własnym imieniem? Albo interesujesz się pojęciami sztucznej inteligencji lub Internetu rzeczy i pragniesz sprawdzić w praktyce o co w tym wszystkim chodzi?

Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiesz „TAK”, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Nauczysz się na nich obsługi i  robotów firmy Makeblock – pozornie zabawek, a faktycznie sprytnych, programowalnych – i dostosowanych do wieku operatora – bestyjek!

Wszystkie roboty to produkty firmy Makeblock , która jest globalnym dostawcą rozwiązań edukacyjnych STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Maths). Skierowany na rynki edukacji i rozrywki STEAM dla szkół, instytucji edukacyjnych i rodzin, Makeblock zapewnia kompleksowy sprzęt, oprogramowanie, rozwiązania w zakresie treści oraz najwyższej klasy konkursy robotyki, w celu osiągnięcia głębokiej integracji technologii i edukacji.

Zajęcia prowadzić będzie firma BalticBot.

Zajęcia dla najmłodszych - roboty mTiny

Wiek uczestników: 4-6 lat 
Liczba uczestników w grupie: 6 – 10
Czas trwania: 60 min
Programowanie: specjalne karty i czujnik na kontrolerze

To idealne zajęcia dla każdego młodego odkrywcy. Roboty mTiny poprzez gry i zabawy pomagają dzieciom ćwiczyć logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Interaktywne puzzle i kolorowe karty skanowane dotykowym długopisem wprowadzają maluchy w świat kodowania. Podczas warsztatów dzieci pracują w parach – każdy zespół ma do dyspozycji swojego robota, dotykowy kontroler i zestaw akcesoriów

https://www.makeblock.com/mtiny

Zajęcia dla nieco starszych - roboty CodeyRocky

Wiek uczestników: 7-9 lat
Liczba uczestników w grupie: 8 – 12
Czas trwania: 90 min
Programowanie: graficzne Sratch

Robotyka Codey Rocky to zajęcia dla ciekawych świata uczniów pierwszych trzech klas szkoły podstawowej. Wystarczy poukładać na ekranie tabletu kilka kolorowych bloków, a nasz robot zamruga, zacznie omijać przeszkody lub stoczy mecz robopiłki. A to dopiero początek – później nauczy młodych robotyków co nieco o Sztucznej Inteligencji oraz Internecie Rzeczy! Podczas warsztatów dzieci pracują w parach – każdy zespół ma do dyspozycji swojego robota, tablet i zestaw akcesoriów.

https://www.makeblock.com/steam-kits/codey-rocky

 

Zajęcia dla najstarszych - roboty mBot i druk 3D

Wiek uczestników: 10+ lat
Liczba uczestników w grupie: 8 – 12
Czas trwania: 90 min
Programowanie: graficzne Sratch i tekstowe Arduino C

Robotyka mBot to zajęcia skierowane do uczniów którzy pierwsze spotkanie z robotyką mają już za sobą. Zajęcia łączą w sobie elementy mechaniki, elektroniki, automatyki i programowania. Odpowiednio rozbudowane roboty zaprogramowane graficznie (Scratch) lub tekstowo (Arduino C) mogą toczyć walki sumo, wygrywać melodie albo znajdować wyjście z labiryntu. Podczas warsztatów dzieci pracują w parach – każdy zespół ma do dyspozycji swojego robota, laptop i zestaw akcesoriów.

https://www.makeblock.com/steam-kits/mbot

Sprawdź plan zajęć:

Możliwe są zniżki dla członków rodziny oraz dla posiadaczy Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny.

Zapisz się albo zapytaj: