logo_nakole

Wybierz atrakcyjny i bezpieczny
obóz dla Twojego dziecka

Aby zapewnić dziecku:

Rozwój w kontakcie z rówieśnikami,

Radość z samodzielnie wykonanych eksperymentów chemicznych i fizycznych,

Inspirujące warsztaty przyrodnicze!

Jak Twoje dziecko spędziło ostatnie miesiące?

Prawie wcale nie spotykało się z kolegami?

Brakuje mu relacji z rówieśnikami?

Ciągle siedzi w domu przed komputerem?

Albo z nosem w komórce?

Jak wpłynie to na jego rozwój?

Psychologowie są zgodni. Brak kontaktów z rówieśnikami może powodować:

  • nieradzenie sobie z emocjami,
  • wycofanie z życia społecznego,
  • poczucie osamotnienia.

Możesz zapewnić swojemu dziecku czas spędzony wspólnie z koleżankami i kolegami.

Tyle dzieci i młodzieży spędziło z nami czas podczas wyjazdów!

0

Też jesteśmy rodzicami i znamy ten czas kiedy nadchodzi moment wyboru, a potem już wakacyjnych wyjazdów dla dzieci. Pozytywne emocje i obawy mieszają się w jedno zwłaszcza gdy to pierwszy obóz Twojego dziecka bez rodziców. Chcemy naszym pociechom zapewnić wszystko co najlepsze!  

Jeśli ważne dla Ciebie są:

Wakacje Twojego dziecka z dala od komputera
Czujni, odpowiedzialni i doświadczeni wychowawcy
Wysoki standard zakwaterowania
Kontakt dziecka z rówieśnikami
Rozbudzenie dziecięcej pasji do nauki przez zabawę
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Aktywny ruch Twojego dziecka na świeżym powietrzu
Dzień wypełniony atrakcjami po brzegi
Plaża, boiska sportowe, place zabaw, las i natura

mamy rozwiązanie!

Obozy letnie 2021

Czy brakowało Wam odpoczynku w roku 2020 ? 

W tym roku szkolnym Twoje dziecko spędziło mnóstwo czasu przed komputerem, miało bardzo ograniczony kontakt z rówieśnikami. 

Ferie minęły tak szybko, jakby prawie ich nie było, bez obozów i kolonii… Wszyscy liczymy na to, że latem będzie inaczej 🙂 Dzieciaki tęsknią za kontaktem z rówieśnikami, a rodzice – pewnie za odrobiną czasu dla siebie. 

Gdzie dzieci spędzą czas na obozie? I z kim?

Lato planujemy spędzić na Kaszubach i nad morzem, dzieci i młodzież są zakwaterowani w pokojach 3-6 osobowych o wysokim standardzie. Czekają na nas boiska sportowe, place zabaw, las, morze lub jezioro i pyszna kuchnia. 

Doświadczeni i czujni wychowawcy zapewnią dzieciom niezapomniane wakacje pełne pozytywnych emocji, nowych umiejętności a nasi zaproszeni naukowcy rozbudzą pasję do nauki. 

Dziecięca chęć do poznawania świata! 

Zaprosiliśmy do współpracy wspaniałych popularyzatorów nauki. Przygotowali dla nas niesamowite eksperymenty chemiczne i fizyczne! A także mnóstwo intrygujących zagadek logicznych i matematycznych. 

Nauka podczas letniego wypoczynku? Tak! Naturalna chęć do poznawania świata sprawia że uczestnicy naszych obozów z radością konstruują, eksperymentują, rozwiązują zagadki logiczne i matematyczne oraz rozwijają artystyczny potencjał z dala od ekranów komputerów, wspólnie z koleżankami i kolegami.

Co z pandemią, czy będzie bezpiecznie?

Wszystkie nasze obozy mają wysokie standardy bezpieczeństwa. Przestrzegamy zasad i procedur wprowadzonych w okresie epidemicznym w naszym kraju. Codzienne mierzymy temperaturę dzieciom, myjemy i dezynfekujemy ręce oraz sprzęty. Mamy podpisaną umowę z pielęgniarką. Zaufana i doświadczona kadra zawsze czuwa.

Miejsce naszego wypoczynku odizolowane jest od osób z zewnątrz. Wszystkie atrakcje znajdują się na terenie ośrodka. Posiłki przygotowywane w reżimie sanitarnym, na miejscu w ośrodku.

Unikatowe połączenie wypoczynku i nauki przez zabawę na świeżym powietrzu!

jak wygląda dzień na obozie?

Dzień dobry!

Poranny rozruch i śniadanie!

Przed śniadaniem czas na 15 minut ćwiczeń! Dzieci mogą wybrać bieganie i skakanie, gimnastykę albo absolutny relaks czyli przytulanie drzew 🙂

Warsztaty tematyczne.

To ten moment dnia w którym uczymy się przez zabawę. Czas na eksperymenty chemiczne i fizyczne, rozwiązywanie zagadek logicznych oraz rozwijanie artystycznego potencjału.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Teraz czas na ruch! Zagramy w siatkę, nogę, koszykówkę. Pójdziemy do lasu, gdzie czekają na nas gry integracyjne albo na plażę - pluskać się w wodzie pod czujnym okiem wychowawców i ratowników. Pewne jest, że będzie bardzo dużo ruchu na świeżym powietrzu każdego dnia!

Pyszny obiad.

Ruch na świeżym powietrzu budzi apetyt więc myjemy ręce i idziemy do stołówki na pyszny, przygotowany na miejscu obiad. Po obiedzie krótka chwila na odpoczynek.

Zajęcia tematyczne.

Czas na warsztaty w trochę mniej naukowym wydaniu.

Podwieczorek i 30 minut na telefon.

To jedyny czas w ciągu dnia, kiedy dzieci korzystają z elektroniki. Pół godziny - tyle wystarczy, żeby zadzwonić do rodziców. 🙂

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Ruchu nigdy za wiele, a jezioro i las nigdy się nie nudzą zwłaszcza, że przygotowaliśmy mnóstwo gier integracyjnych.

Kolacja

Smacznego!

Godzina z wychowawcą.

To czas, w którym wychowawca wraz ze swoją grupą wybiera aktywność. Może dzieci chciałyby jeszcze raz pójść do lasu? A może zagrać wspólnie w planszówki? Możemy wybierać!

Gra terenowa.

Gdy jest tyle kolegów i koleżanek na obozie - w gry terenowe gra się wspaniale.

Świetlica.

To był długi dzień. Teraz czas na toaletę wieczorną i sen. Kto ma nadmiar energii, może jeszcze w świetlicy zagrać w grę planszową!

Dobranoc!

Co mówią o nas rodzice?

Hejka… Jesteście najcudowniejsi na świcie 🙂 i nie wiem co robicie dzieciakom ale są szczęśliwe. Syn napisał… Cytuje… Jest zajefajnie. Zostaje… Koniec SMS. Dziękuję bardzo. Jestem jednym wielkim dłużnikiem.

Agata

mama Igora

Kochani, jeszcze kilka słów na temat Waszych półkolonii. Chłopcy byli bardzo zadowoleni, mam nadzieję, że w okresie letnim, też coś planujecie 🙂 Bo my na pewno, będziemy zainteresowani Waszą ofertą. Czasami mam wrażenie, że ratujecie nam życie… 🙂

Ewa

mama Dominika, Arka i Maćka

Przyjmijcie proszę wyrazy wdzięczności. Syn ma bardzo dobre wspomnienia. Nawet nieporozumienia z kolegą nie przysłoniły mu wrażeń obozowych. Dziękuję Wam za starania związane z jego dietą, fachową organizację i bogactwo atrakcji (wiem o nich z długiej relacji syna). Gorące Pozdrowienia 🙂

Iwona

mama Błażeja

Tematyka jest dobrana do zainteresowań i wieku dzieci, do tego zajęcia sportowe i profesjonalna kadra.

Jednego lata  miałam okazję  też odwiedzić obozowiczów. Odbierałam syna wcześniej z Magnesium, bo jechał na następny obóz.Zjadłam z dzieciakami w ośrodku smaczny obiad, obejrzałam fajne pokoje i ładny ośrodek.

A najbardziej mnie ujęło, że bluzę dresową i spodnie Jędrka zdejmowałyśmy ze sznura z praniem. Na moją zdziwioną minę  dostałam odpowiedź: „Dzieciaki mają zajęcia w lesie i po tygodniu brudne bluzy” Na jakim obozie kadra zada sobie trud, by dzieci nie chodziły umorusane ?!

Tylko w Magnesium. Polecam.

Joanna

mama Jędrka i Zosi

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniale zorganizowany czas na obozie. Mateusz, Martyna i Antek wrócili bardzo zadowoleni. Pozdrawiamy całą ekipe.

Karolina i Jacek

Poznaj nas!

logo_nakole
Marta Gulgowska

Od pięciu lat serce, dusza i siła sprawcza Magnesium.  Marta organizuje wszystkie obozy Magnesium. Planuje je tak, jakby cała trójka jej dzieci miała wziąć w nich udział. Najmłodsze dziecko ciągle nie może doczekać się tych wyjazdów!

Program obozu, plan dnia, odpowiednio dobrana kadra i miejsce obozu – to jej zadania.  Od wielu już lat organizuje niezwykłe warsztaty i obozy naukowe, zielone szkoły – z powodzeniem łączące kontakt z nauką i naukowcami oraz dobrą zabawę. Pomaga jej w tym wieloletnie doświadczenie pracy w szkole, oraz doświadczenie współzałożycielki (od samego początku) i wiceprezesa Stowarzyszenia „bez rutyny”.

Z wykształcenia chemik. W laboratorium czuje się jak u siebie 🙂 A wprowadzanie dzieci i młodzieży w świat eksperymentów sprawia jej wiele radości. Dzieciakom zresztą też 🙂

Maria Sienkiewicz

Maria sprawia że wszystko to czego nie widać na pierwszy rzut oka, działa po prostu dobrze. Robi dla Was strony internetowe. Trzyma pieczę nad mailami. Czuwa nad zapisami na obozy, płynnym przepływem informacji i wiele wiele więcej. Techniczny ninja Magnesium. Mistrz tabelek z danymi.  🙂

Możecie ją spotkać, gdy odpisuje na wasze wiadomości, a także na obozie bo oprócz tego że dobrze ogarnia to, co na komputerze, jest też wspaniałym wychowawcą. 

Maria jest kreatywna i szybka w działaniu. Wolny czas spędza na wodzie, realizując swoje hobby jako instruktor żeglarstwa. Remontuje żaglówki, i bawi się w krawiectwo. 

Ewelina Łęgowska

Propagator nauk przyrodniczych, wielokrotnie wyróżniany nauczyciel fizyki i PBL w International School of Gdańsk i Sopockich Szkołach Autonomicznych. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktoranckiej „Academia Copernicana” oraz słuchacz 4 edycji European Palliative Care Academy.

Od 10 lat wolontariuszka Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicz SAC w Gdańsku. Propagator dobrych praktyk i idei hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży. Wspaniała Polski 2011

Ewelina nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Jest animatorem i organizatorem wypoczynku, wychowawcą, kierownikiem. Jest wyjątkowo ciepłą i sympatyczną osobą z niesamowitym podejściem do dzieci.

Karolina Rok - Serkowska

Karolina Rok-Serkowska jest absolwentką kierunku Matematyka i Fizyka na Wydziale MFiI UG  Od kilku lat jest nauczycielem fizyki w ZSO nr 2 im. Stefana Banacha (XXIV LO i 33 SP) w Gdańsku Osowej. Oprócz tego ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Biotechnologii UG.

Zawsze z pasją podchodzi do każdego projektu fizycznego 🙂 głownie tych, które są realizowane przez jej podopiecznych. Stara się ich wspierać i motywować do pracy, wyjaśniać trudne zagadnienia fizyczne używając najprostszych i praktycznych w życiu porównań. Pragnie aby fizyka była przez dzieci zrozumiała i w życiu codziennym i w przy rozwiązywaniu zadań 🙂 

Karolina jest zawsze uśmiechnięta, życzliwa i chętna do pomocy. Dzieciaki ją uwielbiają 🙂 Jest mamą Maciusia i Marceliny.

Czy to jest obóz dla mojego dziecka?

Tak, jeśli jesteście zmęczeni zdalną nauką.

W czasie obozu nie korzystamy z komputerów a czas na telefon to tylko pół godziny dziennie, akurat żeby zadzwonić do rodziców.

Tak, jeśli dziecku brakuje kontaktu z rówieśnikami.

Twoje dziecko spędzi mnóstwo czasu z koleżankami i kolegami.

Tak, jeśli Twoje dziecko interesuje się naukami przyrodniczymi.

Uczymy się przez zabawę. Warsztaty to dwa bloki dziennie, resztę czasu wypełniają gry i zabawy terenowe.

Tak, jeśli cenisz indywidualne podejście.

Uczestnicy obozów podzieleni są na małe grupy maksymalnie 12 osób oraz zawsze możesz skontaktować się z kierownikiem obozu.

Tak, jeśli Twoje dziecko przestrzega specjalnej diety.

Nasza wspaniała kuchnia weźmie pod uwagę każde uwagi co do żywienia Twojego dziecka.

TERMINY OBOZÓW

Najniższa możliwa cena - przy rezerwacji do końca lutego.

30.06 - 9.07.2021 r.

10 dni
Miejsce: OW Efka Wiele
Kierownik: Ewelina Łęgowska Wszystkie miejsca zarezerwowane.

18.07 - 25.07.2021 r.

7 dni
Miejsce: OW Efka Wiele
Kierownik: Magda Karpińska
cena: 1550 zł

4.08 - 14.08.2021 r.

10 dni
Miejsce: OW Wiking Jantar
Kierownik: Justyna Żuk
cena: 1990 zł

8.08 - 15.08.2021 r.

7 dni
Miejsce: OW Efka Wiele
Kierownik: Mirka Sienkiewicz
cena: 1550 zł

15-22.08.2021 r.

7 dni Obóz z j. Angielskim
Miejsce: OW Efka Wiele
Kierownik: Karolina Rok-Serkowska Wszystkie miejsca zarezerwowane.

Ośrodek Wypoczynkowy eFKa Wiele

Piątkowo 2, 83-441 Wiele

Nieopodal miejscowości Wiele, pośród lasów, bezpośrednio nad brzegiem jeziora znajduje się nasz malowniczy ośrodek wypoczynkowy. Okolica i jej walory przyrodnicze oraz kulturowe związane z Kaszubami zachęcają do uprawiania wszelkich form turystyki.

Na terenie ośrodka po za boiskami sportowymi znajduje się plaża z strzeżonym kąpieliskiem. Pyszna domowa kuchnia, posiłki przygotowane na miejscu. Po dniu pełnym wrażeń i ruchu wszystko smakuje niesamowicie. Uczestnicy obozów zakwaterowani są w pokojach typu studio (3+3), 4 i 5 osobowe z łazienką.

Wiking Ośrodek Wypoczynkowo Szkoleniowy

ul. Rybacka 12, 82-103 Jantar

Położony w uroczej nadmorskiej miejscowości Jantar. Urokiem Jantaru są wspaniałe, szerokie i czyste plaże polskiego morza oraz bujna i soczysta zieleń. Okolica to doskonałe miejsce na różnorodne spacery

Ośrodek położony jest 600 m od plaży a w jego zapleczu rekreacyjnym znajdują się boiska sportowe, korty tenisowe i zewnętrzny basen. Pyszne domowe posiłki zapewnia profesjonalna kuchnia. Dzieci i młodzież zakwaterowani są w pokojach typu studio (2+3), 3, 4 osobowe o podniesionym standardzie, z łazienką.

Co jeśli obóz nie odbędzie się z powodu obostrzeń?

Jeśli obóz nie będzie mógł się odbyć, zwrócimy wpłacone zaliczki.

Jak pandemia wpływa na organizację obozu?

Przestrzegamy wszystkich wytycznych dotyczących organizacji wypoczynku. Dezynfekcja, dystans i codzienny pomiar temperatury to dla nas sprawa naturalna.

Ile osób jest na obozie?

Nasze obozy są kameralne. Cały obóz to maksymalnie 45 osób, a grupy pod opieką jednego wychowawcy liczą do 12 osób (dzieci młodsze) lub do 14 osób (starsze).

Obozy z Magnesium

cena obozu 7 – dniowego

1550 zł

cena obozu 10 – dniowego:  

1990 zł

zapisz dziecko

Na Twój adres e-mail wyślemy wiadomość ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi zapisu dziecka na obóz.

    zadaj pytanie

    Na podany e-mail wyślemy odpowiedź na Twoje pytanie. Sprawdź, czy na pewno prawidłowo wpisałeś swój adres e-mail.