logo_nakole

Podaruj dziecku wartościowo spędzony czas w czasie wakacji!

Wybierz obóz najkorzystniejszy dla Twojego dziecka.

Aby zapewnić dziecku:

beztroskę podczas zabaw ruchowych z rówieśnikami na świeżym powietrzu,

radość i równowagę ducha dzięki obcowaniu z przyrodą,

satysfakcję z samodzielnego wykonywania eksperymentów chemicznych i fizycznych,

zachwyt nad złożonością i pięknem otaczającego nas świata,

frajdę z kąpieli w morzu i biegania po lesie!

Wybierz obóz zorganizowany przez ludzi z myślą o swoich własnych dzieciach, które ostatnie miesiące spędziły na edukacji zdalnej…

Jak Twoje dziecko spędziło ostatnie miesiące?

Prawie wcale nie spotykało się z kolegami?

Brakuje mu relacji z rówieśnikami?

Ciągle siedzi w domu przed komputerem?

Albo z nosem w komórce?

Na nudnych lekcjach online?

Siedząc samotnie w pokoju przed ekranem?

I czujesz, tak jak my, że niewiele z tej nauki zostało w głowie? A jego rozwój społeczny i emocjonalny zatrzymał się kilka miesięcy temu?
Co Ty na to żeby Twoje dziecko spędziło wakacje na świeżym powietrzu?

Codziennie eksperymentując,  obserwując przyrodę, rozwiązując zagadki logiczne i matematyczne? 
 
Jednocześnie codziennie grając w gry terenowe z rówieśnikami, pływając w morzu pod okiem ratownika?  

Niemożliwe? A jednak! 

Tak konstruowaliśmy domki dla owadów, sprawdzaliśmy z entomologiem “Co w trawie piszczy” a z nieco starszymi – krótkie, teoretyczne info o budowie kręgowców a dla chętnych (tych nie brakowało!) sekcja śledzi z omówieniem budowy wewnętrznej.
Goście, których zapraszamy do prowadzenia zajęć podczas obozów to osoby z niezwykłą charyzmą i pasją do popularyzowania nauki. Jak wiadomo obóz letni to nie szkoła i chyba nikomu nasze zajęcia nie kojarzą się z męczącym ślęczeniem nad książkami. Na obozie codziennie oprócz zajęć edukacyjnych jest mnóstwo zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, gier i zabaw integracyjnych. 
Na naszym obozie dzieci samodzielnie wykonują eksperymenty chemiczne i fizyczne, wędrują po lesie z przyrodnikiem, obserwują, rozpoznają gatunki roślin i zwierząt i nie są to nudne wycieczki z przewodnikiem, tylko zajęcia z pełnymi energii i pasji popularyzatorami nauki!
 
A i jeszcze Królowa Nauk – codziennie pojawiają się zadania i łamigłówki do rozwiązywania – chętni mogą rozwiązywać wszystkie zadania, albo tylko część – samodzielnie lub w małych grupach – nagrody na koniec obozu są słodkie! 🙂 
W czasie obozów sprawdzaliśmy czy skonstruowane przez nas statki pływające mają wystarczającą wyporność? Czy możliwa jest lewitacja? Łączyliśmy obwody i sprawdzaliśmy jakie substancje dobrze przewodzą prąd! Dowiedzieliśmy się co to jest hologram. Sami stworzyliśmy hologram tańczącej pary!
Zaprosiliśmy na nasz obóz prawdziwych naukowców – specjalistów z pasją prowadzących warsztaty popularnonaukowe. 
 
Fizyk, chemik, biolog, matematyk poprowadzą dla Waszych dzieci wyjątkowo ciekawe zajęcia w dodatku w terenie i w miarę możliwości na świeżym powietrzu! 
 
Nie zabraknie zabaw integracyjnych z rówieśnikami! 
 
 

W czasie eksperymentów chemicznych mieszamy, dolewamy, samodzielnie posługujemy się sprzętem chemicznym, czasem robimy gluuuta, a czasem jakiś mały wybuch! Zawsze towarzyszą nam pozytywne emocje!

Zaproszeni na nasz obóz goście to m.in.  fizyk – profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, dr hab. Bogusław Pranszke, matematyk – prof. UG, dr hab. Jacek Gulgowski, biolog -specjalista entomolog – Małgorzata Piotrowicz, warsztaty chemiczne – Marta Gulgowska, a to tylko niektóre z zaproszonych osób. 
 
 
Spójrzcie na zdjęcia z poprzednich naszych obozów – naprawdę świetnie się bawimy i podczas zajęć warsztatowych i integracyjnych! 
Tak jest na wszystkich organizowanych przez nas obozach. 
 
Nauka podczas letniego wypoczynku? Tak! Naturalna chęć do poznawania świata sprawia że uczestnicy naszych obozów z radością konstruują, eksperymentują, rozwiązują zagadki logiczne i matematyczne oraz rozwijają artystyczny potencjał z dala od ekranów komputerów, wspólnie z koleżankami i kolegami.
 

Unikatowe połączenie wypoczynku i nauki przez zabawę na świeżym powietrzu!

Tyle dzieci i młodzieży spędziło z nami czas podczas wyjazdów!

0

Też jesteśmy rodzicami i znamy ten czas kiedy nadchodzi moment wyboru, a potem już wakacyjnych wyjazdów dla dzieci. Pozytywne emocje i obawy mieszają się w jedno zwłaszcza gdy to pierwszy obóz Twojego dziecka bez rodziców. Chcemy naszym pociechom zapewnić wszystko co najlepsze!  

Jeśli ważne dla Ciebie są:

Wakacje Twojego dziecka z dala od komputera
Czujni, odpowiedzialni i doświadczeni wychowawcy
Wysoki standard zakwaterowania
Kontakt dziecka z rówieśnikami
Rozbudzenie dziecięcej pasji do nauki przez zabawę
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Aktywny ruch Twojego dziecka na świeżym powietrzu
Dzień wypełniony atrakcjami po brzegi
Plaża, boiska sportowe, place zabaw, las i natura

jak wygląda dzień na obozie?

Dzień dobry!

Poranny rozruch i śniadanie!

Przed śniadaniem czas na 15 minut ćwiczeń! Dzieci mogą wybrać bieganie i skakanie, gimnastykę albo absolutny relaks czyli przytulanie drzew 🙂

Warsztaty tematyczne.

To ten moment dnia w którym uczymy się przez zabawę. Czas na eksperymenty chemiczne i fizyczne, rozwiązywanie zagadek logicznych oraz rozwijanie artystycznego potencjału.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Teraz czas na ruch! Zagramy w siatkę, nogę, koszykówkę. Pójdziemy do lasu, gdzie czekają na nas gry integracyjne albo na plażę - pluskać się w wodzie pod czujnym okiem wychowawców i ratowników. Pewne jest, że będzie bardzo dużo ruchu na świeżym powietrzu każdego dnia!

Pyszny obiad.

Ruch na świeżym powietrzu budzi apetyt więc myjemy ręce i idziemy do stołówki na pyszny, przygotowany na miejscu obiad. Po obiedzie krótka chwila na odpoczynek.

Zajęcia tematyczne.

Czas na warsztaty w trochę mniej naukowym wydaniu.

Podwieczorek i 30 minut na telefon.

To jedyny czas w ciągu dnia, kiedy dzieci korzystają z elektroniki. Pół godziny - tyle wystarczy, żeby zadzwonić do rodziców. 🙂

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Ruchu nigdy za wiele, a jezioro i las nigdy się nie nudzą zwłaszcza, że przygotowaliśmy mnóstwo gier integracyjnych.

Kolacja

Smacznego!

Godzina z wychowawcą.

To czas, w którym wychowawca wraz ze swoją grupą wybiera aktywność. Może dzieci chciałyby jeszcze raz pójść do lasu? A może zagrać wspólnie w planszówki? Możemy wybierać!

Gra terenowa.

Gdy jest tyle kolegów i koleżanek na obozie - w gry terenowe gra się wspaniale.

Świetlica.

To był długi dzień. Teraz czas na toaletę wieczorną i sen. Kto ma nadmiar energii, może jeszcze w świetlicy zagrać w grę planszową!

Dobranoc!

Co mówią o nas rodzice?

Hejka… Jesteście najcudowniejsi na świcie 🙂 i nie wiem co robicie dzieciakom ale są szczęśliwe. Syn napisał… Cytuje… Jest zajefajnie. Zostaje… Koniec SMS. Dziękuję bardzo. Jestem jednym wielkim dłużnikiem.

Agata

mama Igora

Kochani, jeszcze kilka słów na temat Waszych półkolonii. Chłopcy byli bardzo zadowoleni, mam nadzieję, że w okresie letnim, też coś planujecie 🙂 Bo my na pewno, będziemy zainteresowani Waszą ofertą. Czasami mam wrażenie, że ratujecie nam życie… 🙂

Ewa

mama Dominika, Arka i Maćka

Przyjmijcie proszę wyrazy wdzięczności. Syn ma bardzo dobre wspomnienia. Nawet nieporozumienia z kolegą nie przysłoniły mu wrażeń obozowych. Dziękuję Wam za starania związane z jego dietą, fachową organizację i bogactwo atrakcji (wiem o nich z długiej relacji syna). Gorące Pozdrowienia 🙂

Iwona

mama Błażeja

Tematyka jest dobrana do zainteresowań i wieku dzieci, do tego zajęcia sportowe i profesjonalna kadra.

Jednego lata  miałam okazję  też odwiedzić obozowiczów. Odbierałam syna wcześniej z Magnesium, bo jechał na następny obóz.Zjadłam z dzieciakami w ośrodku smaczny obiad, obejrzałam fajne pokoje i ładny ośrodek.

A najbardziej mnie ujęło, że bluzę dresową i spodnie Jędrka zdejmowałyśmy ze sznura z praniem. Na moją zdziwioną minę  dostałam odpowiedź: „Dzieciaki mają zajęcia w lesie i po tygodniu brudne bluzy” Na jakim obozie kadra zada sobie trud, by dzieci nie chodziły umorusane ?!

Tylko w Magnesium. Polecam.

Joanna

mama Jędrka i Zosi

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniale zorganizowany czas na obozie. Mateusz, Martyna i Antek wrócili bardzo zadowoleni. Pozdrawiamy całą ekipe.

Karolina i Jacek

Poznaj nas!

logo_nakole
Marta Gulgowska

Od pięciu lat serce, dusza i siła sprawcza Magnesium.  Marta organizuje wszystkie obozy Magnesium. Planuje je tak, jakby cała trójka jej dzieci miała wziąć w nich udział. Najmłodsze dziecko ciągle nie może doczekać się tych wyjazdów!

Program obozu, plan dnia, odpowiednio dobrana kadra i miejsce obozu – to jej zadania.  Od wielu już lat organizuje niezwykłe warsztaty i obozy naukowe, zielone szkoły – z powodzeniem łączące kontakt z nauką i naukowcami oraz dobrą zabawę. Pomaga jej w tym wieloletnie doświadczenie pracy w szkole, oraz doświadczenie współzałożycielki (od samego początku) i wiceprezesa Stowarzyszenia „bez rutyny”.

Z wykształcenia chemik. W laboratorium czuje się jak u siebie 🙂 A wprowadzanie dzieci i młodzieży w świat eksperymentów sprawia jej wiele radości. Dzieciakom zresztą też 🙂

Magda Karpińska

Kierownikiem obozu  w terminie 18-25 lipca 2021 r w Wielu jest p. Magdalena Karpińska – od 22 lat nauczyciel języka polskiego, logopeda. Oprócz pracy zawodowej i wychowywania dwójki dzieci trenuje boks 😉 restauruje stare meble nadając im nowe – w dużo piękniejszej szacie – życie.

Co najmniej kilka książek leży przy ulubionym fotelu do czytania i ciągle pojawiają się nowe… Jednak to praca z dziećmi i młodzieżą i budowanie dobrych relacji z ludźmi daje jej największą satysfakcję.

Maria Sienkiewicz

Maria sprawia że wszystko to czego nie widać na pierwszy rzut oka, działa po prostu dobrze. Robi dla Was strony internetowe. Trzyma pieczę nad mailami. Czuwa nad zapisami na obozy, płynnym przepływem informacji i wiele wiele więcej. Techniczny ninja Magnesium. Mistrz tabelek z danymi.  🙂

Możecie ją spotkać, gdy odpisuje na wasze wiadomości, a także na obozie bo oprócz tego że dobrze ogarnia to, co na komputerze, jest też wspaniałym wychowawcą. 

Maria jest kreatywna i szybka w działaniu. Wolny czas spędza na wodzie, realizując swoje hobby jako instruktor żeglarstwa. Remontuje żaglówki, i bawi się w krawiectwo. 

Czy to jest obóz dla mojego dziecka?

Tak, jeśli jesteście zmęczeni zdalną nauką.

W czasie obozu nie korzystamy z komputerów a czas na telefon to tylko pół godziny dziennie, akurat żeby zadzwonić do rodziców.

Tak, jeśli dziecku brakuje kontaktu z rówieśnikami.

Twoje dziecko spędzi mnóstwo czasu z koleżankami i kolegami.

Tak, jeśli Twoje dziecko interesuje się naukami przyrodniczymi.

Uczymy się przez zabawę. Warsztaty to dwa bloki dziennie, resztę czasu wypełniają gry i zabawy terenowe.

Tak, jeśli cenisz indywidualne podejście.

Uczestnicy obozów podzieleni są na małe grupy maksymalnie 12 osób oraz zawsze możesz skontaktować się z kierownikiem obozu.

Tak, jeśli Twoje dziecko przestrzega specjalnej diety.

Nasza wspaniała kuchnia weźmie pod uwagę każde uwagi co do żywienia Twojego dziecka.

Tak, jeśli Twoje dziecko jest w wieku od 8 do 14 lat.

TERMIN OBOzu w wielu

18.07 - 25.07.21 r.

7 dni, dla dzieci 8-14 lat.
Miejsce: OW eFKa Wiele
Kierownik: Magda Karpińska
cena: 1550 zł

Ośrodek Wypoczynkowy eFKa Wiele

Piątkowo 2, 83-441 Wiele

Nieopodal miejscowości Wiele, pośród lasów, bezpośrednio nad brzegiem jeziora znajduje się nasz malowniczy ośrodek wypoczynkowy. Okolica i jej walory przyrodnicze oraz kulturowe związane z Kaszubami zachęcają do uprawiania wszelkich form turystyki.

Na terenie ośrodka po za boiskami sportowymi znajduje się plaża z strzeżonym kąpieliskiem. Pyszna domowa kuchnia, posiłki przygotowane na miejscu. Po dniu pełnym wrażeń i ruchu wszystko smakuje niesamowicie. Uczestnicy obozów zakwaterowani są w pokojach typu studio (3+3), 4 i 5 osobowe z łazienką.

Co jeśli obóz nie odbędzie się z powodu obostrzeń?

Jeśli obóz nie będzie mógł się odbyć, zwrócimy wpłacone zaliczki.

Jak pandemia wpływa na organizację obozu?

Przestrzegamy wszystkich wytycznych dotyczących organizacji wypoczynku. Dezynfekcja, dystans i codzienny pomiar temperatury to dla nas sprawa naturalna.

Ile osób jest na obozie?

Nasze obozy są kameralne. Cały obóz to maksymalnie 45 osób, a grupy pod opieką jednego wychowawcy liczą do 12 osób (dzieci młodsze) lub do 14 osób (starsze).

Obóz z Magnesium

cena obozu 18 – 25 lipiec 21 r. : 

1550 zł

Cena zawiera noclegi, pełne wyżywienie (4 posiłki dziennie), opiekę doświadczonej kadry, warsztaty, zajęcia, wszystkie dodatkowe atrakcje, ubezpieczenie NNW, transport autokarowy z Kolbud.

zapisz dziecko

Na Twój adres e-mail wyślemy wiadomość ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi zapisu dziecka na obóz.

    zadaj pytanie

    Na podany e-mail wyślemy odpowiedź na Twoje pytanie. Sprawdź, czy na pewno prawidłowo wpisałeś swój adres e-mail.