Zajęcia edukacyjne

Chemia i fizyka - eksperymentalnie

W wielu szkołach podstawowych fizyka i chemia są przedmiotami, które powróciły do budynków szkolnych po wielu latach przerwy. Oznacza to, że uczniowie nie zawsze mają możliwość poznawania tych przedmiotów we w pełni wyposażonej pracowni – i nie zawsze mają możliwość praktycznego i samodzielnego zapoznania się z doświadczeniami przewidzianymi w programie nauczania. Pragniemy uzupełnić tę lukę!

Zajęcia eksperymentalne  z chemii i fizyki dla klas VII oraz VIII szkół podstawowych zaplanowane są jako systematyczny przegląd zagadnień z fizyki i chemii obowiązujących w szkole podstawowej prowadzą doświadczeni nauczyciele. Zajęcia oparte będą o eksperyment – rozbudowany jednak o odpowiednie interpretacje teoretyczne.


Zapewniamy 26 spotkań w blokach 1,5- godzinnych oraz potrzebne materiały

Nasze kursy to nie tylko czas spędzony na zajęciach, ale również mnóstwo propozycji do samodzielnej pracy w domu oraz okresowe sprawdzanie wiedzy wraz z analizą postępów w nauce.

 Nasze grupy liczą nie więcej niż 12 osób

Na tym etapie przygotowań zajęcia prowadzone są wspólnie dla uczniów klas VII oraz VIII szkoły podstawowej.

Matematyka dla pasjonatów

To nasza propozycja, dla osób które matematyką się interesują i są świadome, że matematyka to nie tylko zadania rozwiązywane w szkole – ale cały ocean ciekawych problemów i sposobów ich rozwiązywania. 

Nie chodzi nam o wsparcie szkolnego nauczania matematyki a raczej o poszerzenie matematycznych horyzontów. Oczywiście poruszać się będziemy w zakresie dostosowanym do umiejętności szkolnych – i obiecujemy nie wybiegać z materiałem do przodu – zamiast tego zabierzemy uczestników naszych zajęć na wycieczki w matematyczne krainy nieodkrywane podczas szkolnych lekcji. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej.

Do czego przydać się mogą takie zajęcia?

  • przede wszystkim – postaramy się rozpalić zainteresowanie matematyką – a to zawsze może się przydać;
  • będziemy robić przeróżne zadania konkursowe – może uda nam się pomóc w osiągnięciu jakiegoś mniejszego lub większego sukcesu? Szersze horyzonty ułatwią edukacyjną matematyczną w przyszłości.

Zajęcia prowadzi pan Jacek Gulgowski.

Sprawdź plan zajęć:

Możliwe są zniżki dla członków rodziny oraz dla posiadaczy Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny.