Nasze poprzednio zrealizowane Obozy i Półkolonie


Półkolonie Zimowe 2020


Półkolonie zimowe w duchu STEAM już za nami!

Od poniedziałku do piątku czas w Magnesium upłynął nam bardzo szybko. To już dziś ostatni dzień? - dopytywaliśmy się w piątek. - Niemożliwe... Czas tak szybko płynął podczas warsztatów chemicznych, fizycznych, przyrodniczych, konstruktorskich, robotycznych i matematycznych - codziennie mieliśmy też okazję obcować ze sztuką. Codzienna dawka gier i zabaw na świeżym powietrzu, gry planszowe z rówieśnikami - to wszystko każdego dnia pomogło nam lepiej poznać siebie i zbudować dobre relacje z nowymi kolegami i koleżankami :)

W czasie warsztatów chemicznych poznaliśmy różne substancje, ich właściwości, tajniki posługiwania się sprzętem laboratoryjnym :) Stworzyliśmy kule musujące do kąpieli - może to będzie dobry prezent na dzień Babci i Dziadka? A może zanurkują w naszej wannie? W razie czego zrobimy kolejne - wiemy już jak!  Oprócz kul z zajęć wyszliśmy z samodzielnie zrobionym "gluuutem", takim który się do niczego nie przykleja!

Budując niesamowite tory z mostami, skrzyżowaniami, trampolinami oraz różnymi przeszkodami, mieliśmy okazję w praktyce przetestować działanie siły grawitacji, o której wcześniej opowiadała nam Pani Ewelina - prawdziwy fizyk!

Każdego dnia mieliśmy okazję uwolnić naszą artystyczną duszę :) Stworzyliśmy własne wariacje na temat obrazów Witolda Wojtkiewicza oraz zilustrowaliśmy fragment "Pchły Szachrajki". Powstało też kilka wspaniałych zakładek do książek - każdy mógł wybrać, czy woli japońską lalkę, czy też rosyjską matrioszkę. Podczas kolejnego spotkania ze sztuką powstały napisy graficznie oddające charakter słowa. A wszystko to pod czujnym okiem Pani Darii - malarki, ilustratorki.

Podczas zajęć z biologiem - entomologiem, dowiedzieliśmy się jak i kiedy dokarmiać ptaki. Samodzielnie stworzyliśmy kule z karmą odpowiednią dla ptaków. Wraz z Panią Małgosią przyjechały do nas ślimaki i owady które przybliżyły nam fascynujący świat biologii.

Był też dzień  przeznaczony na robotykę. Młodsza grupa dzieci w trakcie zajęć z programowania poznała tajniki kodowania ruchu oraz wyświetlacza w Codey Rocky. Starsze dzieci za pomocą czujnika światła zainstalowanego w robotach badały odbicie światła od różnych powierzchni oraz rozpoznawały na podstawie jego odczytów barwy. Przeprowadziliśmy badania i wyciągnęliśmy wnioski za pomocą których zaprogramowaliśmy jedną z najbardziej popularnych konstrukcji w świecie robotyki - Line Follower.

A Pan Jacek przygotował specjalnie dla nas różnego rodzaju zagadki logiczne i matematyczne. Było nad czym się głowić i rozwijać równocześnie obie półkule mózgowe!

Już nie możemy się doczekać następnych - letnich półkolonii!
Pozdrowienia od Pani Marii i Pani Marty!
Do zobaczenia w wakacje! Obóz Robotyka

tak, programujemy! 


Wiele, 18 - 24 sierpnia 2019 r.


Letniej przygody ciąg dalszy! Wspaniały czas nad jeziorem Wielewskim w ostatnich tygodniach wakacji. Pogoda i humory dopisują :)


Obóz Wystrzałowo - Naukowo! 


Wiele, 5 - 24 lipca 2019 r.


Nowi ludzie, nowe znajomości :)


Obóz Robotyka - tak, programujemy! 


Wiele, 29 czerwca - 5 lipca 2019 r.


Rozpoczęliśmy nasze wakacje z robotami! Słońce, las i piękne jezioro mają jednak priorytet :)


Obóz Fun&Science 


Wiele, 22 - 28 czerwca 2019 r.


Wakacje w Wielu :) Słońca mnóstwo, woda ciepła, nudy brak ;)


Półkolonie zimowe 2019

z eksperymentem


Czas zabawy i nauki, czas zawierania nowych znajomości, poznawania świata, zabaw na świeżym powietrzu :) Dla nas to był bardzo dobrze spędzony czas! Mamy nadzieję, że Wy też spędziliście ferie dobrze :)


Wyjazdowe Spotkanie z Naukowcami 

SP z Pręgowa


Wiele, 10 - 12 września 2018 r.


W pierwszej połowie września uczniowie Szkoły Podstawowej w Pręgowie w pięknych okolicznościach - spotkali naukowców :) Było radośnie, swobodnie i bardzo interesująco :) Okazuje się, że zajęcia z fizyki, chemii, biologii czy matematyki wcale nie są zbyt trudne dla piątoklasistów! A jeśli do tego odbywają się w przyjaznej atmosferze, na świeżym powietrzu (pogoda nam w tym roku dopisała wyjątkowo!) prowadzone są przez specjalistów w swoich dziedzinach - to w głowie i sercu zostaje bardzo dużo dobrych wspomnień... :)


Wyjazdowe Spotkania z Naukowcami 

SP i Gim 33 Gdańsk 


Wiele, 17 - 21 września 2018 r.


Tym razem z naukowcami spotkali się uczniowie najstarszych klas S.P. nr 33 oraz klas trzecich Gimnazjum nr 33 z Gdańska. Mieli okazję posłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach, zadać pytania naukowcom a po zajęciach po prostu z nimi porozmawiać :) Z kim mogli się spotkać tym razem? Z prof. dr hab. Bogusławem Pranszke (fizyka, Uniwersytet Morski w Gdyni), dr inż Krzysztofem Żamojciem (chemia, Uniwersytet Gdański), dr inż. Jackiem Gulgowskim (matematyka, Uniwersytet Gdański), p. Małgorzatą Piotrowicz (biologia entomologia, EduBio) oraz z p. Karoliną Rok - Serkowską (fizyka), p. Marleną Rygusik (fizyka), p. Leonardem Sikorskim (matematyka, kuglarstwo :) ) Mnóstwo nowych wiadomości bezpośrednio od naukowców, którzy na co dzień zajmują się zagadnieniami o których opowiadali podczas zajęć, a to wszystko w bardzo swobodnej atmosferze. A oprócz tego - codzienne "kolorowe" zadanka, prawdziwy Mecz Matematyczny, Nabój a także całe mnóstwo zajęć ruchowych na świeżym powietrzu - żonglerka - doskonałe ćwiczenie obydwu półkul mózgowych, flagi, podchody... Do tego wszystkiego - rozpieszczająca nas pogoda :) Nam było bardzo miło - mamy nadzieję, że Wam również :)


Wyjazdowe Spotkania z Naukowcami 

Szkoła Św. Jana de La Salle 


Po raz kolejny mieliśmy przyjemność zorganizować wyjazd naukowy dla uczniów Szkół Św. Jana de La Salle z Gdańska. W Wielu w O. W. eFKa uczniowie i naukowcy mieli okazję spotkać się i nauczyć czegoś od siebie :) Naszymi gośćmi byli prof. dr hab. Bogusław Pranszke - fizyk (Akademia Morska w Gdyni), dr inż. Krzysztof Żamojć - chemik (Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego), dr inż. Jacek Gulgowski (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG), p. Małgorzata Piotrowicz - biolog, entomolog (EduBio), zajęcia prowadziły także p. Karolina Rok - Serkowska (fizyk), p. Marlena Rygusik (fizyk) i p. Marta Gulgowska (chemik). To było kilka bardzo intensywnie spędzonych dni! Wykłady, warsztaty, mecz matematyczny, badania w terenie... Ale był też czas na ognisko, podchody, flagi! Uwielbiamy ten czas! :)


Obóz Fun & Science


Wiele, 8 - 14 lipca 2018 r.


Drugi z naszych wakacyjnych obozów 2018 trwał tydzień podczas którego mocno koncentrowaliśmy się na tematach naukowych - szlifując przy okazji język angielski i poznając bliżej kulturę krajów anglojęzycznych.Odwiedzili nas goście zajmujący się na co dzień naukami ścisłymi: fizyką, chemią, biologią i matematyką. Oj - było co robić! Ale mieliśmy też czas by skorzystać z lata - i z jeziora, i z lasu!


Obóz Wystrzałowo Naukowo!


Wiele, 28 czerwca - 7 lipca 2018 r.


Pierwszy z dwóch letnich obozów organizowanych przez Magnesium podczas wakacji 2018 roku za nami! Spędziliśmy w Wielu 10 cudownych dni - podczas których nie sposób było się nudzić. Za nami mnóstwo ciekawych zajęć, eksperymentowania, ganiania po lesie, żonglowania, gier wszelakich - ale również okazji by dowiedzieć się czegoś nowego.


Półkolonie zimowe 2018


Za nami pięć wspaniałych dni spędzonych na półkoloniach w Magnesium! Był to czas pełen przeróżnych zajęć - chemicznych, fizycznych, sportowych oraz plastycznych. Zagraliśmy w mnóstwo gier planszowych i terenowych, składaliśmy matematyczne origami, a nawet wspólnie gotowaliśmy! Nie możemy się doczekać kolejnych ferii zimowych :)Obóz z Magnesium "Od A do... M" oraz plener malarski


Wiele, 25 czerwca - 1 lipca 2017 r.


Pierwszy wakacyjny obóz oraz plener malarski Magnesium za nami! Wszystko wspaniale się udało i było bardzo wesoło. Poznaliśmy również mnóstwo fajnych osób. Podczas naszego obozu przeprowadziliśmy cały szereg zajęć: od sportowych, przez kulinarne, kończąc na warsztatach z nauk ścisłych. Nie było miejsca na nudę! 

Natomiast uczestniczki naszego pleneru, pod czujnym okiem pani Doroty Białczak, spędziły kilka dni na nauce wybranych elementów warsztatu malarskiego, w efekcie powstało mnóstwo niezwykłych prac.