poprzednio zrealizowane

Nasze poprzednio zrealizowane Obozy i Półkolonie

Gliczarów, 19-26.02.2022 r. Obóz narciarsko-snowboardowy

Wiele, 15-22.08.2021 r.

Wiele, 8.08 – 15.08.2021 r.

Jantar, 4.08 – 14.08.2021 r.

Wiele, 18.07 – 25.07.2021 r.​

Wiele, 30.06 – 9.07.2021 r.​

Obóz Wystrzałowo Naukowo!

Wiele, 5 – 14 lipca 2020 r.

To było połączenie eksperymentalnej ciekawości świata i sportowego ducha.  Nie zabrakło czasu na zabawę – gry terenowe, sportowe, zabawy w wodzie. Było wspaniale 

Obóz Robotyka - tak, programujemy! oraz STEAM TIME!

Wiele, 16-13 sierpnia 2020 r.

Eksperymenty chemiczne i fizyczne, łamigłówki logiczne i matematyczne, robotyka i programowanie, język angielski… To wszystko podczas obozu letniego?

 Tak! To mnóstwo dobrej zabawy, radości, kąpieli w jeziorze, wędrówek po lesie i nawiązania nowych znajomości… Jest czas na wszystko 🙂

Półkolonie Zimowe 2020

Półkolonie zimowe w duchu STEAM już za nami!

Od poniedziałku do piątku czas w Magnesium upłynął nam bardzo szybko. To już dziś ostatni dzień? – dopytywaliśmy się w piątek. – Niemożliwe… Czas tak szybko płynął podczas warsztatów chemicznych, fizycznych, przyrodniczych, konstruktorskich, robotycznych i matematycznych – codziennie mieliśmy też okazję obcować ze sztuką. Codzienna dawka gier i zabaw na świeżym powietrzu, gry planszowe z rówieśnikami – to wszystko każdego dnia pomogło nam lepiej poznać siebie i zbudować dobre relacje z nowymi kolegami i koleżankami 🙂

W czasie warsztatów chemicznych poznaliśmy różne substancje, ich właściwości, tajniki posługiwania się sprzętem laboratoryjnym 🙂 Stworzyliśmy kule musujące do kąpieli – może to będzie dobry prezent na dzień Babci i Dziadka? A może zanurkują w naszej wannie? W razie czego zrobimy kolejne – wiemy już jak!  Oprócz kul z zajęć wyszliśmy z samodzielnie zrobionym “gluuutem”, takim który się do niczego nie przykleja!

Budując niesamowite tory z mostami, skrzyżowaniami, trampolinami oraz różnymi przeszkodami, mieliśmy okazję w praktyce przetestować działanie siły grawitacji, o której wcześniej opowiadała nam Pani Ewelina – prawdziwy fizyk!

Każdego dnia mieliśmy okazję uwolnić naszą artystyczną duszę 🙂 Stworzyliśmy własne wariacje na temat obrazów Witolda Wojtkiewicza oraz zilustrowaliśmy fragment “Pchły Szachrajki”. Powstało też kilka wspaniałych zakładek do książek – każdy mógł wybrać, czy woli japońską lalkę, czy też rosyjską matrioszkę. Podczas kolejnego spotkania ze sztuką powstały napisy graficznie oddające charakter słowa. A wszystko to pod czujnym okiem Pani Darii – malarki, ilustratorki.

Podczas zajęć z biologiem – entomologiem, dowiedzieliśmy się jak i kiedy dokarmiać ptaki. Samodzielnie stworzyliśmy kule z karmą odpowiednią dla ptaków. Wraz z Panią Małgosią przyjechały do nas ślimaki i owady które przybliżyły nam fascynujący świat biologii.

Był też dzień  przeznaczony na robotykę. Młodsza grupa dzieci w trakcie zajęć z programowania poznała tajniki kodowania ruchu oraz wyświetlacza w Codey Rocky. Starsze dzieci za pomocą czujnika światła zainstalowanego w robotach badały odbicie światła od różnych powierzchni oraz rozpoznawały na podstawie jego odczytów barwy. Przeprowadziliśmy badania i wyciągnęliśmy wnioski za pomocą których zaprogramowaliśmy jedną z najbardziej popularnych konstrukcji w świecie robotyki – Line Follower.

A Pan Jacek przygotował specjalnie dla nas różnego rodzaju zagadki logiczne i matematyczne. Było nad czym się głowić i rozwijać równocześnie obie półkule mózgowe!

Już nie możemy się doczekać następnych – letnich półkolonii!
Pozdrowienia od Pani Marii i Pani Marty!
Do zobaczenia w wakacje! 

Obóz Robotyka tak, programujemy!

Wiele, 18 – 24 sierpnia 2019 r.

Letniej przygody ciąg dalszy! Wspaniały czas nad jeziorem Wielewskim w ostatnich tygodniach wakacji. Pogoda i humory dopisują 🙂

Obóz Wystrzałowo - Naukowo!

Obóz Wystrzałowo – Naukowo!

Nowi ludzie, nowe znajomości 🙂

Obóz Robotyka - tak, programujemy!

Wiele, 29 czerwca – 5 lipca 2019 r.

Rozpoczęliśmy nasze wakacje z robotami! Słońce, las i piękne jezioro mają jednak priorytet 🙂

Obóz Fun&Science

Wiele, 22 – 28 czerwca 2019 r.

Wakacje w Wielu 🙂 Słońca mnóstwo, woda ciepła, nudy brak 😉

Półkolonie zimowe 2019 z eksperymentem

Czas zabawy i nauki, czas zawierania nowych znajomości, poznawania świata, zabaw na świeżym powietrzu 🙂 Dla nas to był bardzo dobrze spędzony czas! Mamy nadzieję, że Wy też spędziliście ferie dobrze 🙂

Obóz Fun & Science

Wiele, 8 – 14 lipca 2018 r.

Drugi z naszych wakacyjnych obozów 2018 trwał tydzień podczas którego mocno koncentrowaliśmy się na tematach naukowych – szlifując przy okazji język angielski i poznając bliżej kulturę krajów anglojęzycznych.Odwiedzili nas goście zajmujący się na co dzień naukami ścisłymi: fizyką, chemią, biologią i matematyką. Oj – było co robić! Ale mieliśmy też czas by skorzystać z lata – i z jeziora, i z lasu!

Obóz Wystrzałowo Naukowo!

Wiele, 28 czerwca – 7 lipca 2018 r.

Pierwszy z dwóch letnich obozów organizowanych przez Magnesium podczas wakacji 2018 roku za nami! Spędziliśmy w Wielu 10 cudownych dni – podczas których nie sposób było się nudzić. Za nami mnóstwo ciekawych zajęć, eksperymentowania, ganiania po lesie, żonglowania, gier wszelakich – ale również okazji by dowiedzieć się czegoś nowego.

Półkolonie zimowe 2018

Za nami pięć wspaniałych dni spędzonych na półkoloniach w Magnesium! Był to czas pełen przeróżnych zajęć – chemicznych, fizycznych, sportowych oraz plastycznych. Zagraliśmy w mnóstwo gier planszowych i terenowych, składaliśmy matematyczne origami, a nawet wspólnie gotowaliśmy! Nie możemy się doczekać kolejnych ferii zimowych 🙂

Obóz z Magnesium "Od A do... M" oraz plener malarski

Wiele, 25 czerwca – 1 lipca 2017 r.

Pierwszy wakacyjny obóz oraz plener malarski Magnesium za nami! Wszystko wspaniale się udało i było bardzo wesoło. Poznaliśmy również mnóstwo fajnych osób. Podczas naszego obozu przeprowadziliśmy cały szereg zajęć: od sportowych, przez kulinarne, kończąc na warsztatach z nauk ścisłych. Nie było miejsca na nudę! 

Natomiast uczestniczki naszego pleneru, pod czujnym okiem pani Doroty Białczak, spędziły kilka dni na nauce wybranych elementów warsztatu malarskiego, w efekcie powstało mnóstwo niezwykłych prac.