warsztaty

Teatr

Zapraszamy na zajęcia teatralne dla uczniów szkół podstawowych, które prowadzi pani Anita Wawryk. Proponuje zajęcia teatralne dla dzieci:  

  • zabawę słowem, ruchem, dźwiękiem, rekwizytami;
  • czytanie i wymyślanie (chętniej czegoś niż komuś);
  • tworzenie etiud teatralnych;
  • budowanie zespołu do zadań specjalnych!

Po co? Aby spędzić czas w dobrym towarzystwie i przekonać się – jak wiele można stworzyć siłą zsumowanych pomysłów i zdolności.

Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu w dwóch grupach wiekowych 5-8 lat i 9-12 lat.

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne dla dzieci  pod hasłem “młody artysta” prowadzi pani Benita Hanć.

Na zajęciach będziemy zgłębiać tajniki malowania martwej natury i kopiowania dzieł sławnych mistrzów. To świetnie ćwiczenia na rozwijanie wrażliwości na barwy, kształty i różnorodne triki artystyczne. Poznamy ponadto podstawy rysunku postaci i bryły. Będziemy pracować w różnorodnych technikach plastycznych, rozwijając spostrzegawczość, samodzielność oraz kreatywność.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.

Eksperyment dla młodszych i dla 7-8 klas.

Zajęcia eksperymentalne z chemii i fizyki dla najmłodszych przeznaczone są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-12 lat. Spora część osób, które uczyły się chemii i fizyki w szkole nie ma o tych przedmiotach zbyt dobrego zdania… Dzieci jednak patrzą na to zupełnie inaczej – one wiedzą, że chemię i fizykę można pokochać miłością od pierwszego… eksperymentu. 

Zapraszamy na zajęcia podczas których to dzieci będą przygotowywać i przeprowadzać eksperymenty – to dzieci będą wyciągać z nich wnioski. Panie Ewelina Łęgowska , Marta Gulgowska oraz Karolina Rok-Serkowska – prowadzący te zajęcia – chcą słuchaczom, zarówno najmłodszym jak i tym starszym, przekazać wiedzę chemiczną i fizyczną w sposób przystępny, czasem wręcz przez zabawę. Ich celem jest rozbudzenie ciekawości, wspomaganie samodzielnej pracy “młodych eksperymentatorów” oraz inspirowanie na przyszłość. Zajęcia będą oparte na aktywizujących metodach nauczania, czyli unikamy kredy, tablicy i podręczników, a skupiamy się na angażowaniu uczestników i samego prowadzącego! 

Zajęcia eksperymentalne dla młodszych dzieci trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia dla starszej grupy (powyżej 9 lat) odbywają się raz w miesiącu i trwają kilka godzin.

Szydełkowanie i makramy

Warsztaty rękodzielnicze “Szydełkowanie i makramyto cykl spotkań podczas których dzieci opanują podstawy szydełkowania. Uczyć się będą podstawowych wzorów i technik szydełkowania i dziergania oraz wyplatania makram. W tej technice stworzą między innymi sznurkowy koszyk i podstawki czy lampiony a nawet świąteczne różności.

Zajęcia prowadzi pani Małgorzata Lewandowska. 

Sprawdź plan zajęć:

Możliwe są zniżki dla członków rodziny oraz dla posiadaczy Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny.