wyjazdy naukowe i integracyjne

Dla szkół przygotowaliśmy wyjazdy w czasie roku szkolnego w dwóch formach:

I. Wyjazdowe spotkania z naukowcami.
II. Wyjazdy integracyjne z eksperymentami.

Wyjazdowe spotkania z naukowcami

dla uczniów zainteresowanych matematyką i naukami przyrodniczymi

Proponujemy zorganizowany wyjazd dla uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi (matematyką i naukami przyrodniczymi), podczas którego oferujemy szeroki wachlarz wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez wykładowców trójmiejskich uczelni wyższych. Jest to propozycja dla szkół na każdym etapie edukacyjnym (SP, LO). Ponadto w trakcie trwania obozu proponujemy naszym uczestnikom wiele zajęć ruchowych oraz integracyjnych.

Standardowo wyjazd organizowany jest w dwóch wariantach:

 1. trzydniowym (np. od środy do piątku);
 2. pięciodniowym (od poniedziałku do piątku).

Nasze “Wyjazdy naukowe” najlepiej sprawdzają się w grupach ok. 40 osobowych – uczniowie jadą na obóz z nauczycielami, którzy pełnią rolę opiekunów i przejmują opiekę nad grupą poza zajęciami organizowanymi przez Magnesium. A zajęciami wypełniony jest niemalże cały dzień!

Podczas wyjazdu organizator zapewnia:

 1. wykłady oraz warsztaty – oczywiście dostosowane do wieku uczestników! – prowadzone przez pracowników naukowych trójmiejskich uczelni wyższych;
 2. zajęcia warsztatowe z matematyki, fizyki i chemii prowadzone przez doświadczonych popularyzatorów nauki (nauczycieli i doktorantów);
 3. sporą dawkę gier i zabaw integracyjnych;
 4. codzienne zadania;
 5. niecodzienne – dość niezwykłe! – konkursy naukowe;
 6. nocleg i wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) dla uczniów;
 7. nocleg i wyżywienie dla opiekunów;
 8. przejazd całej grupy autokarem;

Formuła obozu może być – na życzenie szkoły – inaczej sprofilowana – nieco bardziej matematyczna, lub fizyczna bądź chemiczna. Szkoła może oczywiście aktywnie uczestniczyć w układaniu planu zajęć – w tym wykorzystać czas obozu – oraz obecność w jednym miejscu wielu zainteresowanych danym przedmiotem uczniów – do przeprowadzenia własnych zajęć, warsztatów czy konkursów.

Co powinna zapewnić szkoła:

 1. odpowiednią liczbę opiekunów;
 2. uczniów, którzy są faktycznie zainteresowani zajęciami – osoby przypadkowe, jadące z powodów wyłącznie towarzyskich mogą nie wytrzymać kondycyjnie 🙂

Zachęcamy do kontaktu oraz obejrzenia relacji ze zrealizowanych przez nas wyjazdów.

Wyjazdy organizujemy we wszystkich miesiącach roku szkolnego.

Przykładowa kalkulacja dla grupy ok. 40 uczniów z opiekunami (przy mniejszej liczbie uczestników cena bbędzie wyższa), w Ośrodku Wypoczynkowym “eFKa” w miejscowości Wiele.

 1. trzydniowym: 540 zł od ucznia,
 2. pięciodniowym 990 zł od ucznia.

Cena uwzględnia zajęcia naukowe, noclegi, wyżywienie, autokar (transport z okolic Trójmiasta). Nie są konieczne żadne dodatkowe opłaty.

 
 1. Proponujemy zorganizowany, dwu- lub trzydniowy wyjazd,  dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Wyjazdy integracyjne z eksperymentami to wycieczki łączące potrzebę integracji grupy, odpoczynku z udziałem w warsztatach edukacyjnych. Samodzielne eksperymentowanie niestety niezbyt często jest możliwe w szkole – za to w pozaszkolnych warunkach, na łonie przyrody, w mniej formalnych okolicznościach, przy indywidualnym zaangażowaniu poznawanie praw przyrody nabiera zupełnie nowego wymiaru!

Standardowo wyjazd organizowany jest w dwóch wariantach:

 1. dwudniowym;
 2. trzydniowym.

Nasze “Wyjazdy integracyjne” najlepiej sprawdzają się w grupach ok. 40 osobowych – uczniowie jadą na obóz z nauczycielami, którzy pełnią rolę opiekunów i przejmują opiekę nad grupą poza zajęciami organizowanymi przez Magnesium. A zajęciami wypełniony jest niemalże cały dzień!

Podczas wyjazdu organizator zapewnia:

 1. sporą dawkę gier i zabaw integrujących grupę,
 2. do wyboru – warsztaty z eksperymentami chemicznymi i fizycznymi, warsztaty przyrodnicze – wszystkie warsztaty prowadzone są przez doświadczonych instruktorów,
 3. pobyt w dobrze wyposażonym ośrodku wypoczynkowym,
 4. nocleg i wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja);
 5. przejazd całej grupy autokarem;

Formuła obozu może być – na życzenie szkoły – inaczej sprofilowana – nieco bardziej naukowa albo zupełnie integracyjna. Szkoła może oczywiście aktywnie uczestniczyć w układaniu planu zajęć. 

Zachęcamy do kontaktu oraz obejrzenia relacji ze zrealizowanych przez nas wyjazdów.

Wyjazdy organizujemy we wszystkich miesiącach roku szkolnego.

Przykładowa kalkulacja dla grupy ok. 40 uczniów z opiekunami (przy mniejszej liczbie uczestników cena będzie wyższa), w Ośrodku Wypoczynkowym “eFKa” w miejscowości Wiele.

 1. dwudniowym: 380 zł od ucznia,
 2. trzydniowym: 540 zł od ucznia,
 3. pięciodniowym: 990 zł od ucznia.

Cena uwzględnia zajęcia integracyjne, warsztaty naukowe, noclegi, wyżywienie, autokar (transport z okolic Trójmiasta). Nie są konieczne żadne dodatkowe opłaty.

Zapisz się albo zapytaj:

Zobacz warsztaty i wyjazdy: