Obóz letni dla dzieci na Kaszubach – bezpieczny i atrakcyjny.

zabawa na plaży

Obóz letni dla dzieci na Kaszubach, pełen atrakcji a przede wszystkim bezpieczny po długim roku szkolnym zdalnego nauczania jest możliwy! Jak go organizujemy w czasie epidemicznym?

Pierwszy dzień obozu.

Na obóz wyjeżdżamy autokarem. Spotykamy się w Kolbdach i jedziemy do na Kaszuby do miejscowości Wiele w którym mieści się uroczy Ośrodek Wypoczynkowy eFKa Wiele.

To na co dzieci i młodzież z pewnością czekają najbardziej pierwszego dnia letniego obozu i przynosi to mnóstwo pozytywnych emocji to podział na pokoje! Obozowicze wraz z kadrą mieszkają w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami. Znajdują się one murowanym budynku (w ośrodku mówi się o nim “pawilon”). Cały budynek jest tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji. Oprócz pokoi w budynku mamy jeszcze dwie sale zajęciowe (dużą i małą). W tych salach będzie odbywać się mnóstwo pasjonujących warsztatów.

Czy nasze dzieci znajdą koleżanki i kolegów na obozie?

Na całym obozie będzie około 40 dzieci. Wychowawca ma pod opieką maksymalnie 12 dzieci (jeśli młodsze -10 lat i mniej) lub 14 dzieci (jeśli więcej niż 10 lat). Grupy tworzymy pierwszego dnia obozu, obserwując dzieci podczas zabaw integracyjnych, w pierwszych godzinach po przyjeździe na miejsce. Wtedy też przydzielamy pokoje. Staramy się tak dobrać dzieci w grupie i w pokojach, żeby skład był najbardziej odpowiedni. To się nam zwykle sprawdza – dzieci dość szybko wyczuwają kto będzie najlepszym kompanem do zabaw. Oczywiście bierzemy pod uwagę wiek dzieci.

Kontakt z naturą na Kaszubach.

Sam ośrodek jest położony w środku lasu, nad jeziorem. Z budynku do plaży jest około 50 m. Przede wszystkim zwracamy uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas kąpieli w jeziorze. Ratownik wodny cały czas obecny jest na pomoście a wychowawcy bacznie obserwują dzieci . Wiele gier integracyjnych będzie odbywać się w lesie lub na rozległych polanach i na boiskach sportowych. To wszystko dostępne jest na terenie ośrodka.

Atrakcje na obozie.

Zaplanowaliśmy obóz w tak sposób ,że wszystkie atrakcje mamy na miejscu. Oprócz oczywistych spraw związanych z aktywnością ruchową na świeżym powietrzu – zabaw ruchowych w lesie, gier terenowych, podchodów, gry w siatkówkę, kartofla, ogniska, kąpieli w jeziorze, gier takich jak Flagi, TNT i wiele innych prowadzonych przez stalą kadrę – mamy zajęcia związane z poznawaniem świata nauki. Zaprosiliśmy do prowadzenia warsztatów fizyka, chemika, biologa i matematyka – naukowców i propagatorów nauk ścisłych. Przygotowali warsztaty chemiczne, fizyczne, wyjścia w teren z obserwacją przyrody oraz zestaw ciekawych łamigłówek do codziennego rozwiązywania i wieczornych quizów. Dla każdej grupy wiekowej mamy odpowiednio dostosowane zajęcia.

Na obozie nie ma czasu na nudę. Atrakcje wypełniają czas od pobudki aż po ciszę nocną. Po kolacji przed ciszą też jeszcze wychodzimy na gry terenowe. Są takie dzieci, które od kilku lat są z nami w Wielu każdego lata – nie nudzą się nigdy 🙂

Wypoczynek bez elektroniki.

A co jeśli moje dziecko i tak będzie chciało siedzieć nosem w telefonie? W czasie obozu dzieci przechowują swoje telefony u wychowawców. Dlatego udostępniamy je w czasie podwieczorku na około pół godziny. W innych godzinach w razie potrzeby rodzic może zadzwonić do kierownika obozu (numer będzie udostępniony rodzicom).

Już nie możemy doczekać się lata, a jeśli Wy chcecie spędzić z nami wakacje to mamy jeszcze kilka wolnych miejsc!